امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 06:32

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

پیش بینی تولید ۱۴ میلیون تن گندم در کشور

وزیر جهاد کشاورزی از پیش بینی تولید ۱۴ میلیون تن گندم در کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش عصر کشاورزی ، کاظم خاوازی شامگاه چهارشنبه در شهرستان دهلران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امسال ۱۴ میلیون گندم در کشور تولید شود که از این میزان ۱۱ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شود.

وی به توسعه کشت کلزا در استان اشاره کرد و گفت: در استان ایلام ۲۵ هزار تن کلزا از کشاورزان استان خریداری می‌شود.

خاوازی در خصوص ایجاد صنایع تبدیلی در استان ایلام گفت: مباحثی در این زمینه مطرح شده که قرار شده با حضور مسئولان ارشد استان تصمیمات لازم در این راستا برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اتخاذ شود و صنایع تبدیلی مورد نیاز در استان احداث شود.

وی از ایجاد کارخانه چغندر قند در دهلران خبر داد و گفت: خوشبختانه طرح‌های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی در استان ایلام اجرایی شده است.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: یکی از پروژه‌های قابل قبول که در استان ایلام انجام شده افزایش ظرفیت سیلوهای ذخیره گندم است و حجم ذخیره سازی گندم در این استان از ۳۰۰ هزار تن به ۴۰۰ هزار تن افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: پروژه‌های مختلف در حوزه کشاورزی، دام و طیور، جنگل و مرتع در این استان در این سفر به بهره برداری می‌رسد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه خوشبختانه در استان ایلام بیش از ۱۰ هزار جنگل جدید احداث شده است، گفت: اقدامات منابع طبیعی در حوزه آبخیزداری و جنگل کاری در استان ایلام قابل قبول است، زیرا اجرای طرح‌های آبخیزداری در این استان به افزایش سفره‌های آب زیرزمینی منجر شده است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت