امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:04

آغاز محاکمه “مدیرعامل شرکت هفت‌تپه” از هفته آینده به‌اتهام اخلال در نظام اقتصادی

محاکمه "امید اسدبیگی" مدیرعامل وقت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه از هفته آینده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی آغاز می‌شود.

حتماً در یک سال گذشته یا شاید بیشتر نام شرکت کشت و صنعت نیشکر “هفت‌تپه” را آن هم به‌دلیل اعتراضات کارگران این شرکت به پرداخت نشدن حق و حقوقشان را شنیده‌اید که تا سرحد یک بحران کارگری پیش رفت.

بر اساس آنچه پیشتر هم گفته شده، تمام مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به زمانی بازمی‌گردد که این مجتمع بزرگ در زمان مدیریت علی‌اشرف عبدالله پوری حسینی بر سازمان خصوصی‌سازی به‌اصطلاح خصوصی‌سازی و به بخش خصوصی واگذار شد و ۲ جوان ۲۸ و ۳۱ ساله به‌نام‌های امید اسدبیگی و مهرداد رستمی چنگی با پرداخت ۶ میلیارد تومان صاحب این شرکت شدند!

نهایتاً سال گذشته قوه قضائیه به عملکرد مدیران این شرکت ورود کرد و اسدبیگی که حتی نامش در پرونده قربانعلی فرخزاد بزرگترین دریافت‌کننده ارز ۴۲۰۰تومانی به میان آمده بود، تحت تعقیب قرار گرفت.

فرخزاد کسی است که ۴۴۶ میلیون و ۵ هزار و ۳۳۲ دلار ارز دولتی دریافت کرده بود بدون اینکه حتی با یک ریال آن خریدی داشته باشد و تمام این ارزها را در بازار آزاد فروخته و اقدام به خرید شرکت و کارخانه کرده بود.

در جلسه رسیدگی به پرونده فرخزاد، نماینده دادستان گفته بود: فرخزاد با همکاری امید اسدبیگی در تیر ماه از بانک اقتصاد نوین مبلغ ۹۸ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۲۴۰ دلار ارز دولتی دریافت کرده بدون اینکه اقدام به واردات کالایی کرده باشند! فرخزاد با همکاری امید اسدبیگی اقدام به دریافت این مبالغ کرده و به اسدبیگی وکالت می‌دهد که کارت بازرگانی را در اختیار او قرار دهد؛ اسدبیگی هم با تهیه پروفرم صوری اقدام به واردات نوشابه و‌ ام‌دی‌اف کرده و ارز دولتی دریافتی را به حساب فرخزاد واریز می‌کند که ارز‌های دولتی در بازار آزاد فروخته ‌شده و اسدبیگی سهم قربانعلی فرخزاد را پرداخت می‌کند.

بخوانید  اجرای طرح آبیاری زیر سطحی در کشت و صنعت‌های نیشکری

طبق آنچه نماینده دادستان گفته، فرخزاد اعلام کرد که اسدبیگی مبلغی بین هفت تا ۱۰ میلیارد را طی دو مرحله چک به وی پرداخت کرده است که سود حاصل از فروش ارز دولتی ۳۵۰ میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان بوده که فرخزاد ۳۰ درصد آن را دریافت کرده و ۷۰ درصد آن در اختیار اسدبیگی است.

اکنون، پرونده “امید اسدبیگی” که تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی تشکیل شده، روی میز شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به‌ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام قرار دارد؛ قاضی که در حدود دو سال گذشته تعداد زیادی از مفسدان اقتصادی را نقره‌داغ کرده است و حالا قرار است از هفته آینده رسیدگی به پرونده مدیرعامل وقت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه را آغاز کند.

منبع: تسنیم

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت