امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 16:27

تکمیل ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز تهران

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از تکمیل ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز شهر تهران خبر داد و گفت: فراخوان اولویت‌های پذیرشی از سوی سازمان بوستان‌ها منتشر شده تا از این طریق گونه‌های بومی و قابل کشت در تهران مورد آزمایش قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، آرش حسینی میلانی در دویست و پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز تهران آماده بهره‌برداری است و فراخوان اولویت‌های پذیرشی از سوی سازمان بوستان‌ها منتشر شده است تا از این طریق گونه‌های بومی و قابل کشت در تهران را مورد آزمایش قرار دهیم.

وی افزود: از تمامی متخصصان، پژوهشگران و دانشگاهیان درخواست می‌کنم در فراخوان منتشر شده شرکت کرده و از سازمان بوستان‌ها برای پیگیری این بخش قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه در تذکر به شهرداری تهران درباره توقف ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی تهران گفت: اردیبهشت‌ماه سال گذشته به پیشنهاد کمیته محیط زیست شورا، سازمان بوستان‌ها بخشنامه‌ای را مبنی بر ممنوعیت ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی شهر تهران در فضای سبز ابلاغ کرد.

وی با بیان اینکه براساس آن بخشنامه مقرر شد ریشه‌کن کردن گیاهان "خود رو" در فضای سبز به غیر از استثنائات مورد تأیید کمیته فنی آن سازمان ممنوع باشد، افزود: متأسفانه گزارشات واصله از برخی مناطق ۲۲ گانه حاکی از آن است که پیمانکاران فضای سبز مجددا اقدام به ریشه‌کنی و تخریب ذخایر ژنتیکی بومی تهران کرده‌اند.

میلانی تأکید کرد: به شهرداری تهران به ویژه حوزه فضای سبز مناطق تذکر می‌دهم در اسرع وقت اجرای کامل مفاد بخشنامه حفظ و صیانت از گیاهان بومی را در دستور کار قرار داده و از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران می‌خواهم در فرصت یک ماهه گزارش کاملی از اقدامات پیشگیرانه و نتایج ارزیابی عملکرد مناطق ۲۲ گانه را به شورای شهر تهران ارائه کند.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت