امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 08:10

مهدی احمدی لفورکی

تغییر مدیریت سازمان تعاون روستایی و ضرورت تحولات بنیادین

بالاخره انتقادهای بسیار از عملکرد سازمان مرکزی تعاون روستایی سبب تغییر ریاست این سازمان شد و کاظم خاوازی فرد دیگری را بر کرسی ریاست این سازمان نشاند تا شاید با مدیریت جدید ایرادات وارده بر عملکرد این سازمان برطرف شود و کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی نسبت به روزهای آینده و کارکرد مثبت‌تر شبکه تعاونی‌های روستایی خوش‌بین‌تر شوند.  حقیقت آن است که در فضای کنونی کشور تعاونی‌ها از معدود نهادهایی هستند که قادرند بخش قابل توجهی از بار فشارهای اقتصادی و اجتماعی موجود را به دوش بکشند که این شرایط فرصتی شایسته برای نشان‌دادن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تعاونی‌هاست. تغییر دیدگاه‌ها نسبت به جایگاه واقعی تعاونی‌ها در بخش روستایی و کشاورزی و گسترش کمی و کیفی فعالیت‌ها بر پایه اصول بنیادین تعاونی، متضمن تعالی و پیشرفت درخور شأن این بخش مهم اقتصاد کشور است. در همین راستا بازتعریف شیوه حکمرانی در مورد شرکت‌های تعاونی روستایی و کشاورزی از ملزومات اساسی برای تحول و پویایی این نهادهاست که برای اعتمادسازی و ابهام‌زدایی در فضای فرهنگی و اجتماعی روستاها به‌شدت مورد نیاز است.

طی چند سال گذشته بیش‌تر ضربات و صدمات بر اثر سوء‌مدیریت‌ها و اقدام‌های نابخردانه یا سودجویانه عده‌ای به پیکر شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی و همچنین سازمان تعاون روستایی وارد آمد و به انحای مختلف کارکردهای آن را با چالش روبه‌رو کرد که همین امر ضرورت تغییر مدیریت در این سازمان را در شرایط کنونی بیش از پیش آشکار ساخت و به همین سبب امیدواریم ریاست جدید سازمان مرکزی تعاون روستایی بتواند در مسیر پیشرفت و بهبود عملکرد این سازمان گام بردارد که در این بین ایجاد وفاق بین همه شبکه‌های تعاونی و تعاونگران برای توسعه کارکردها و نقش‌آفرینی‌های این بخش ضروری است، زیرا این امر زمینه‌ساز بهره‌مندی گسترده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه این بخش برای رشد و تعالی بخش کشاورزی است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت