امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 07:22

کدام محصولات زراعی ارزانتر از پارسال است؟

قیمت انواع میوه و محصولات فرنگی در هفته اول خرداد ۹۹ در مقایسه با هفته اول خرداد ۹۸، حاکی از کاهش قیمت سبزیجات و صیفی‌جات پرتقاضایی همچون گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز، نسبت به سال گذشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ با وجود افزایش قیمت انواع محصولات در سطح شهر، ۱۲ محصول عرضه شده در میادین میوه و تره بار در مقایسه با سال گذشته از کاهش قیمت چشمگیری برخوردار بودند که در این میان، محصول پرمصرفی همچون هندوانه هم به چشم می‌خورد. محصولاتی که بر اساس نرخنامه هفته اول خرداد ۹۹ سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، نسبت به هفته اول خرداد ۹۸ بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند، به شرح زیر اعلام شده است. ۱. کلم قرمز با ۶۴ درصد کاهش قیمت؛ از ۳۹۰۰ تومان به ۱۴۰۰ تومان ۲. هویج با ۶۰ درصد کاهش قیمت؛ از ۵ هزار تومان به ۲ هزار تومان ۳. کلم سفید با ۴۸ درصد کاهش قیمت؛ از ۲۷۰۰ تومان به ۱۴۰۰ تومان ۴. خیار سالادی با ۳۹ درصد کاهش قیمت؛ از ۱۸۰۰ تومان به ۱۱۰۰ تومان ۵. گوجه فرنگی بوته‌ای با ۳۷ درصد کاهش قیمت؛ از ۴۵۰۰ تومان به ۲۸۵۰ تومان ۶. سیب زمینی با ۳۶ و نیم درصد کاهش قیمت؛ از ۶۳۰۰ تومان به ۴ هزار تومان ۷. هندوانه با ۲۶ درصد کاهش قیمت؛ از ۲۸۵۰ تومان به ۲۱۰۰ تومان ۸. باقلا سبز با ۲۳ درصد کاهش قیمت؛ از ۳ هزار تومان به ۲۳۰۰ تومان ۹. بادمجان با ۲۲ درصد کاهش قیمت؛ از ۲۳۰۰ تومان به ۱۸۰۰ تومان ۱۰. پیاز زرد با ۲۲ درصد کاهش قیمت؛ از ۳ هزار تومان به ۲۳۵۰ تومان ۱۱. پیاز سفید با ۲۱ درصد کاهش قیمت؛ از ۳۳۰۰ تومان به ۲۶۰۰ تومان ۱۲. گوجه فرنگی گلخانه‌ای با ۲۰ درصد کاهش؛ از ۵ هزار تومان به ۴ هزار تومان گفتنی است، سیر تازه، کاهو رسمی، زنجبیل تازه، ذرت شیرین، لیمو شیرین، گوجه سبز، لیمو تُرش، فلفل دلمه سبز، کدو و زردآلو نیز ۱۰ محصولی هستند که در یک سال گذشته، بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

223231

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت