امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 06:12

تشدید گشت و کنترل مناطق حفاظت شده فیروزکوه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از لایروبی و مرمت آبشخورهای موجود در مناطق تحت مدیریت دراین شهرستان و تشدید گشت و کنترل از سوی محیط بانان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا فرشاد فیروزنیا با اعلام این خبر گفت: مأموران اجرایی مستقر در سرمحیط بانی اَنزِها پناهگاه حیات وحش کاوده و اثر طبیعی ملی تنگه واشی از ابتدای این هفته آبشخورهای موجود در این مناطق را لایروبی و مرمت کردند تا حیات وحش از کیفیت آب مناسبتری برخوردار شوند.

وی ادامه داد: برای تامین آب حیات وحش، لایروبی چشمه‌ها و برخی از آبشخورها توسط محیط بانان منطقه در زمان‌های مختلف صورت می‌گیرد و برای سال جاری ایجاد چند آبشخور درمناطق تحت مدیریت در برنامه های این اداره قرار گرفته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه با اشاره به فصل زادآوری حیات وحش بخصوص پستانداران چهارپا در مناطق تحت مدیریت محیط زیست گفت: با توجه به اینکه فصل زادآوری حیات وحش آغاز شده تمهیدات لازم برای گشت و کنترل بیشتر در مناطق تحت مدیریت افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فیروزنیا در پایان اظهارکرد: درطول یک ماه گذشته هیچگونه تخلف شکار و آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت وجود نداشته و امنیت در این مناطق برای حیات وحش برقرار بوده است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت