امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 10:32

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه طی سه روز آینده رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود، گفت: امروز (۲۰ خرداد ماه) وزش باد شدید و خیزش گرد وخاک در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل دور از انتظار نخواهد بود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده با گذر متناوب امواج تراز میانی از شمال غرب کشور در استان‌های واقع در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده در ارتفاعات البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات زاگرس در همدان، مرکزی، در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و در ساعات بعدازظهر امروز (۲۰ خرداد ماه) دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان، جمعه (۲۳ خرداد ماه) در نیمه شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار باران و در غرب سواحل بارش پراکنده رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شنبه (۲۴ خرداد ماه) و یکشنبه (۲۵ خرداد ماه) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار پراکنده رخ می‌دهد، اظهار کرد: طی این دو روز در سایر مناطق جوی آرام پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۱ خرداد ماه) صاف، در برخی ساعات همراه با وزش باد و در بعدازظهر نیمه ابری با حداکثر دمای ۳۴ و حداقل دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز پنج‌شنبه (۲۲ خرداد ماه) کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر با حداکثر ۳۴ و حداقل دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت