امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:09

شماره گذاری 500تاکسی نوسازی شده در انتظار قول مساعد محیط زیست

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از پیگیری برای رفع مشکل 500 تاکسی نوسازی شده برای صدور پلاک خبر داد.

علیرضا قنادان در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت نوسازی تاکسی‌ها در سال جدید گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و توافقات انجام شده با شرکت خودروساز، نوسازی تاکسی‌های فرسوده در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نوسازی ناوگان تاکسی به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان تاکسیرانی در سال جاری پیگیری می‌شود، افزود: البته در اجرای این مهم با مشکلاتی مواجه هستیم بگونه‌ای که در حال حاضر درگیر ورود ۵۰۰ تاکسی نوسازی شده در انتهای سال ۹۸ به چرخه ناوگان حمل ونقل عمومی هستیم.

قنادان با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته خودروساز حدود ۱۰۰۰ تاکسی تحویل داد که نیمی از آنها یعنی حدود ۵۰۰ دستگاه متعلق به شهر تهران بود، گفت: مراکز شماره گذاری در پی شیوع کرونا در اسفندماه سال قبل تعطیل شدند و این خودروها مشمول ضوابط شماره‌گذاری سال ۹۹ شدند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی توضیح داد: از ابتدای سال جاری، بنا به مصوبه هیات دولت، خودروسازان باید الزامات استاندارد یورو ۵ را بروی خودروهایشان از جمله تاکسی رعایت کنند و مراکز شماره گذاری نیز تنها به شرط رعایت الزامات این استاندارد و دریافت تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست اقدام به صدور پلاک تاکسی ها می کنند؛ این درحالی است که قبل از عید مراکز شماره گذاری تعطیل بودند و به همین دلیل تاکسی‌های تحویلی سال گذشته که دارای استاندارد یورو ۴ هستند مشمول مقررات جدید شده و برای شماره گذاری مشکل دارند.

وی ادامه داد: این 1000 تاکسی در حالی معطل مانده‌اند که در سال گذشته تکمیل وجه کرده و ایران خودرو نیز شماره شاسی آنها را ثبت کرده است و تنها منتظر صدور پلاک بودیم که مراکز شماره گذاری به دلیل کرونا تعطیل شد.

قنادان افزود: در حالی اعمال مقررات یورو ۵ برای شماره گذاری این تاکسی‌ها به مراکز شماره گذاری ابلاغ شده که تاکسی‌های تولید شده امکان ارتقاء استاندارد ندارند و در پارکینگ‌های ایران خودرو خاک می‌خوردند.

قنادان تصریح کرد: برای حل این مشکل مکاتباتی با ذینفعان مختلف در دولت داشته‌ایم تا راه حلی برای حل این مشکل پیدا شود؛ چراکه راننده تاکسی پولش را واریز کرده اما خودرویی ندارد و ارتقاء کیفیت خودروها هم به یکدفعه نمی‌شود.

وی با اشاره به دیدار اخیرشان با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و قول مساعد وی برای حل این مشکل گفت: شهرداری تهران در اجرای الزامات زیست محیطی هیچ مشکلی ندارد، اما در بحث تاکسی‌های تولید شده باید به این نکته تأکید کنم که رانندگان تاکسی در این بازه زمانی خودروی خود را اسقاط کرده و حتی شماره شاسی تاکسی نیز به نام آن‌ها حک شده و مالک تاکسی مشخص است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت