امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 11:09

مطالعات طرح ساماندهی سواحل و جنگل‌ها تمام شد

مدیرکل دفتر مطالعات آموزش گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مطالعات طرح ساماندهی سواحل و جنگل‌ها با هدف حفظ جایگاه گردشگری پایدار و حفاظت از جنگل‌ها و سواحل با رویکرد گردشگری به پایان رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، زاهد شفیعی گفت: براساس تکلیف قانونی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بند (ب) ماده ۱۰۰ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور، برای تدوین طرح ساماندهی گردشگری جنگل­‌های البرز و زاگرس ‌شمال و غرب کشور و نیز ساماندهی سواحل شمالی و جنوبی با اولویت سواحل مکران، معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مطالعات این طرح را با استفاده از ظرفیت کارشناسان داخلی و همکاری مراکز علمی دانشگاهی در قالب «چارچوب سیاستگذاری، مدیریت وحفاظت ازجنگل‌ها و سواحل کشور با رویکرد گردشگری» تهیه و برای سیر مراحل تصویب کرده است.

او افزود: از جمله ویژگی‌های مهم این طرح، حفظ جایگاه گردشگری پایدار از طریق ارتباط و تعامل با ذی‌نفعان و جوامع میزبان در هنگام تدوین و اجرای طرح‌های توسعه در مناطق طبیعی ساحلی و جنگلی و تعیین نقش و وظایف هر کدام از دستگاه‌ها برای حمایت از جایگاه و حقوق گردشگری در بهره‌برداری از سواحل و جنگل‌ها با رعایت اصول توسعه پایدار است.

مدیرکل دفتر مطالعات آموزش گردشگری گفت: انتظار می‌رود در اجرای موفق این طرح، دستیابی به اهدافی نظیر تدوین سیاست‌های یکپارچه گردشگری با رعایت اصل پایداری در استفاده از تمام ظرفیت‌ها و کارکردهای سواحل وجنگل‌ها، ایجاد هماهنگی بین بخشی در کشور در اجرای فعالیت‌های توسعه‌ای گردشگری جنگل‌ها و سواحل، حفظ و احیای منابع طبیعی و اتخاذ ساز و کارهای بهره‌برداری بهینه از زیست‌بوم گردشگری پایدار را میسر کند.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت