امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 06:01

افزایش قیمت نان چقدر محتمل است؟

وزیر جهادکشاورزی با بیان این‌که تولید امسال گندم بسیار خوب است و دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تأمین ذخایر راهبردی امسال حدود ۲میلیون تن گندم وارد می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، کاظم خاوازی افزود: تولید امسال گندم بسیار خوب است و از این رو دولت برنامه ای برای افزایش قیمت نان ندارد.

وی تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین ذخایر راهبردی امسال حدود ۲ میلیون تن گندم وارد میکند.وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان پیشرو در بخش زراعت ۳ تا ۵ برابر در بخش باغبانی ۸ تا ۹ برابر در دام ۲ برابر و در شیلات یک و نیم برابر میانگین تولید دیگر کشاورزان رکورد می‌زنند و برنامه داریم که کشاورزان از کشاورزان پیشرو برای افزایش تولید و کسب درآمد بیشتر الگوبرداری کنند.

وی با اعلام اینکه براساس آمار مرکز آمار و بانک مرکزی رشد بخش کشاورزی در سال ۹۸ به‌ترتیب ۳ و ۸/۸ درصد بوده است اضافه کرد: در سال ۹۲ کل تولید بخش کشاورزی ۹۷ میلیون تن بود که اکنون به ۱۲۴ میلیون تن افزایش یافته است و در پایان سال به ۱۲۸ میلیون تن خواهد رسید.

کشاورزی

وی گفت: در بخش زراعت تولید ۶۸ میلیون تنی در سال ۹۲ به ۸۳ و ۷دهم میلیون تن در سال ۹۸ افزایش یافت و این میزان تا پایان سال به ۸۶ و نیم میلیون تن می‌رسد.وی ادامه داد: در باغبانی از ۱۶ میلیون تن در سال ۹۲ به ۲۳ میلیون تن تولید رسیده‌ایم و این رقم تا پایان سال ۲۴ و ۸دهم میلیون تن خواهد شد.خاوازی افزود: در بخش دام و طیور در سال ۹۲ میزان تولید ۱۲ میلیون تن بود که که سال گذشته به ۱۵و۶دهم میلیون تن رسید و تا پایان سال به ۱۶ میلیون تن افزایش می‌یابد.

مشروح این خبر را اینجا بخوانید.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت