امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 14:38

درخواست کمک برای مهار آتش سوزی گسترده جنگل‌ها و مراتع گچساران

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران از وقوع آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع مناطق "آرو" و"شامبراکان" این شهرستان خبر داد.

مجید نظری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: این آتش سوزی که از بعدازظهر روز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه آغاز و ساعت یک بامداد در یک مرحله مهار شد، دوباره شعله ور شد و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه آتش سوزی گسترده و در منطقه سخت‌گذر و تپه ماهور است، اظهار کرد: هر چه آتش را در یک نقطه مهار می کنیم دوباره نقطه ای دیگر دچار آتش سوزی می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران با اشاره به اینکه نیروی کمی در منطقه هستند و درخواست کمک داریم، تصریح کرد: هم اکنون نیروهای انتظامی، تشکل زیست محیطی سبزگامان، محیط زیست و تعدادی نیروی مردمی در تلاش برای مهار آتش هستند اما نیروها کافی نیست و دستگاه‌های دمنده ای که داشتیم داغ شده و از کار افتادند.

نظری تصریح کرد: میزان و علت آتش سوزی مشخص نیست و پس از مهار آتش سوزی بر آورد می شود.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۳۰ هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان گچساران طعمه حریق شده است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت