امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 20:25

کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وزش باد طی امروز (اول تیر ماه) از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برقراری شرایط مساعد جوی از بامداد امروز (اول تیر ماه) و وزش باد باعث می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل‌قبول قرار گیرد.

طی امروز پیش‌بینی می‌شود وزش باد در ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری کند و بیشینه غلظت آلاینده ازن نیز نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار شود بنابراین با تداوم این شرایط جوی تا امشب (اول تیر ماه) و با وجود افزایش ترافیک، شاهد برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

در نخستین ساعات فردا (۲ تیر ماه) با کاهش تندی باد همراه با آغاز تردد خودروها، انتظار می‌رود در بیشتر مناطق با تجمع ذرات معلق، کیفیت هوا کاهش پیدا کند همچنین طی روز با توجه به وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود. هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، احتمال می‌رود بیشینه غلظت ازن نسبت به روز قبل افزایش پیدا کند و سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق شود.

در ساعات پایانی فردا (۲ تیر ماه) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود. با این‌ حال با وزش باد مؤثر، برقراری شرایط قابل‌قبول برای بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « دی‌اکسید نیتروژن » با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون نیز«ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۲ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.
انتهای پیام

بخوانید  نماینده ویژه دولت و وزیرجهاد کشاورزی به مقام شامخ شهدای ملایر ادای احترام کرد

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت