امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 07:28

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت دوستداران محیط زیست برای مهار حریق جنگلی

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت انجام برنامه‌ریزی و پیش بینی امکانات برای مهار آتش‌سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع در حداقل زمان ممکن و استفاده از ظرفیت دوستداران محیط زیست، تشکل‌های محیط زیستی و جوامع محلی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا کیومرث کلانتری در نخستین نشست بررسی آتش سوزی در جنگلها و مراتع کشور که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی، نمایندگان تشکل‌های مردمی در سالن جلسات معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد،با اشاره به اینکه این نشست با هدف پیش بینی و پیشگیری از آتش سوزی در مناطق طبیعی و برای ایجاد همدلی و تبیین برنامه‌های همکاری مشترک بین دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی و دستگاه‌های مربوطه تشکیل شده است، اظهارکرد: بررسی گزارش تهیه شده برای عوامل ایجاد شونده آتش‌سوزی، اعتبارات پیش‌بینی شده و اقدامات اجرایی برای پیشگیری و مقابله با حریق و پیشنهاداتی که در این خصوص اعلام شده از دیگر اهداف و موضوعات این نشست است.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره البرز زارعی و احسان عزیزی که در آتش سوزی‌های اخیر در منطقه حفاظت شده خائیز و دیگر مناطق طبیعی جان خود را فدای پاسداشت و حفاظت از این عرصه‌ها کردند، گفت: آتش‌سوزی در این منطقه که طولانی نیز بود خوشبختانه با همکاری نیروهای مردمی، دولتی و نظامی و انتظامی و دوستداران طبیعت اطفا شد.
کلانتری با اشاره به اینکه امسال وقوع آتش‌سوزی باز هم در عرصه‌های طبیعی محتمل خواهد بود، تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی و پیش بینی امکانات و اتخاذ تمهیدات لازم برای مهار آتش‌سوزی در حداقل زمان ممکن و سریع‌ترین زمان انجام دهیم تا بتوان از ظرفیت منابع طبیعی، دوستداران محیط زیست و تشکل‌های محیط زیستی و جوامع محلی در این حوزه استفاده کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در ادامه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، انتظامی و دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی، سازمان‌های مردم نهاد و صاحبنظران به بیان دیدگاههای خود پرداختند و تصمیماتی برای پیشگیری، آموزش، اطلاع‌رسانی و پیش‌بینی امکانات و تجهیزات اطفای حریق اتخاذ شد.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت