امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 10:24

هشدار کارشناسان فرانسه درباره آلودگی‌ جدید زیست‌محیطی

کارشناسان محیط زیست با هشدار نسبت به رها کردن زباله‌های تجهیزات حفاظتی شامل ماسک و دستکش در دریاها اظهار داشتند: به زودی در دریای مدیترانه بیش از عروس دریایی، ماسک خواهیم دید.

به گزارش ایسنا، کارشناسان محیط زیست در فرانسه هشدار دادند: در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و استفاده گسترده از تجهیزات حفاظتی، تعداد زباله‌هایی چون ماسک‌ و دستکش‌هایی که در دریای مدیترانه رها شده‌اند رو به افزایش است.

موسسه غیر انتفاعی Operation Mer Propre اعلام کرد: طی ماه‌های اخیر و در جریان عملیات پاکسازی دریا ، غواصان شواهد فزاینده‌ای از افزایش تعداد تجهیزات حفاظتی رها شده پیدا کرده‌اند.

در گزارش این موسسه آمده است: در عملیات پاکسازی دریا در کل چندین ماسک پیدا شده اما استفاده از این مواد پلاستیکی که برای مقابله با همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ ضروری است اما به محیط زیست آسیب وارد می‌کند می‌تواند به روند نگران کننده‌ای اشاره داشته باشد.

یکی از اعضای این موسسه به اقدام دولت فرانسه برای سفارش بیش از دو میلیارد ماسک اشاره کرد و گفت: با توجه به سفارش دو میلیارد ماسک یکبار مصرف، به زودی آب‌های دریای مدیترانه مملوء از ماسک می‌شود و تعداد آن از جمعیت عروس‌های دریایی در آب های این منطقه فراتر می‌رود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، وی افزود: تمامی افراد مسئول هستند تا از بروز آلودگی زیست محیطی جدید جلوگیری کنند اما این وظیفه بر عهده مقامات و مسئولان نیز هست.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت