امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 06:32

کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (3 تیر ماه) در شرایط قابل قبول باقی خواهد ماند اما پیش‌بینی می‌شود عدم وزش باد موثر و افزایش ترافیک در اواخر وقت امروز باعث کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق تهران شود.

به گزارش ایسنا بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با وزش باد مؤثر تا صبحگاه امروز (۳ تیر ماه) و با وجود آغاز تردد خودروها شاهد برقراری شرایط قابل‌ قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

به‌تدریج با کاهش تندی باد احتمال می‌رود شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده‌ها فراهم شود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا کاهش پیدا کند علاوه‌ براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر خواهیم بود.

در اواخر وقت امروز (۳ تیر ماه) نیز با عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای پایتخت در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (۴ تیر ماه) و همزمان با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد همچنین طی روز عدم وزش باد باعث انباشت آلاینده‌ها و با توجه به افزایش دما، بیشینه غلظت آلاینده ازن نسبت به روز گذشته بیشتر می‌شود بنابراین احتمال می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۴ تیر ماه) در بیشتر مناطق پایتخت افزایش ذرات معلق ناشی از افزایش ترافیک و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « ازن » با میانگین ۸۶ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۲ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت