امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 18:54

از کاهش دما در نیمه شمالی تا خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که از روز جمعه تا یکشنبه ( ۷ تا ۹ تیر) کاهش نسبی دما در برخی مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود، گفت: در نوار شرقی کشور وزش باد شدید سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز و فردا (۴و۵ تیر) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و در نوار شمالی روند افزایش دما و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: از روز جمعه تا یکشنبه (۶ تا ۸ تیر) با گذر متناوب امواج تراز میانی جو و نفوذ جریان‌های خنک شمالی به سواحل دریای خزر در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی، وزش باد، کاهش نسبی دما و بارش باران و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به این که طی پنج روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور تداوم دارد و وزش باد و خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در منطقه زابل دور از انتظار نیست، اظهارکرد: روزهای جمعه و شنبه (۶ و ۷تیر) در شمال غرب و سواحل شمالی کشور و روزهای شنبه و یکشنبه (۷ و۸ تیر) در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق کاهش نسبی دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی دریای خزر از اواخر فردا تا روز شنبه (۵ تا ۷ تیر) مواج پیش‌بینی می‌شود.

بخوانید  مشکلی در تامین و توزیع کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد/ عرضه جدید نهاده دامی در سامانه بازارگاه

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۵ تیر) صاف گاهی وزش باد و در اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۶ تیر) نیز صاف در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت