امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 11:49

مهار کامل آتش سوزی جنگل‌های لوداب بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان بویراحمد از مهار و خاموش شدن کامل آتش سوزی ارتفاعات لوداب این شهرستان خبر داد.

شاهرخ کناری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: این آتش سوزی پس از دو مرحله مهار دوباره شلعه وری می شد که با تلاش نیروهای امدادی ساعاتی قبل بطور کامل مهار و خاموش شد.
وی اظهارکرد: امروز ۱۱ سورتی پرواز با بالگرد شرکت نفت گچساران جهت انتقال و هلی برد نیروها به ارتفاعات جهت اطفای حریق انجام شده است.
فرماندار شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: ۱۱ اکیپ سه چهار نفری جهت اطمینان بیشتر در ارتفاعات حضور دارند تا در صورت شعله ور شدن مجدد کُنده های باقی مانده سریع نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کنند.
کناری تصریح کرد: به جرات می گویم که به درختان سبز خسارت وارد نشده بلکه خسارت بیشتر مرتعی بود و برخی درختان خشک و بوته ها دچار خسارت شده اند.
وی در خصوص علت آتش سوزی ادامه داد: علت آتش سوزی عامل انسانی بوده اما سهوی یاعمدی بودن آن مشخص نیست و در حال بررسی است.
فرماندار شهرستان بویراحمد در رابطه با میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی عنوان کرد: میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست و پس از کار کارشناسی مشخص خواهد شد.
کناری اظهارکرد: نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر، مدیرکل مدیریت بحران، رئیس و نیروهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دهیاری روستای عزیزی، دیدبان‌های منابع طبیعی، بخشداری، فرمانداری، جهادکشاورزی و امور عشایر در مهار و خاموش کردن آتش کمک و همکاری کردند.
وی بیان کرد: دو تیم مجهز از منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه نیز جهت کمک به مهار آتش به منطقه اعزام شدند که از منابع طبیعی این شهرستان تشکر می کنم.
انتهای پیام

بخوانید  صدور مجوز پنجمین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی در فرابورس

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت