امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 15:11

افزایش غلظت «ازن» و کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

عکس تزئینی است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (۶ تیر ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد و طی روز شاهد افزایش غلظت آلاینده «ازن» خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد در صبحگاه امروز (۶ تیر ماه) با حاکمیت جو آرام و آسمان صاف و تجمع آلاینده‌ها از شب گذشته در برخی مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز وزش باد در برخی ساعات تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. با این‌حال با توجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

در اواخر وقت امروز (۶ تیر ماه) کاهش تندی باد و افزایش ترافیک وضعیت نامطلوب کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

صبح فردا (۷ تیر ماه) با تداوم این شرایط جوی و افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه «ذرات معلق» در مناطق پرتردد افزایش پیدا می‌کند و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

عدم وزش باد مؤثر در بعدازظهر فردا (۷ تیر ماه) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد علاوه‌ براین غلظت آلاینده «ازن» نیز باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد. اگرچه با توجه به کاهش دما نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

در ساعات پایانی فردا ( ۷ تیرماه) با توجه به حاکمیت جو آرام و افزایش ترافیک در بیشتر مناطق، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

بخوانید  65 درصد فروش شرکت‌های دانش‌بنیان کشور باید محصولات کشاورزی شود/ سازمان تات حلقه واسط بین دانشگاه و کشاورزان

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « ازن» با میانگین ۱۰۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت