امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 16:42

ثبت دو رکورد در تولید شکر برای اولین بار شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

توسعه محصولات جدید از اهداف واحد شکرستان فارابی/تنوع شکرهای تولیدی به 12 محصول خواهد رسید

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی از ثبت دو رکورد در تولید شکر برای اولین بار در این کشت و صنعت خبر داد.

به گزارش عصر کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، علیرضا دورباشی زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: با همت تلاشگران عرصه تولید، میانگین روزانه تولید شکر در این کشت و صنعت به 650 تن در روز رسید.

وی افزود: سال گذشته ظرفیت روزانه تولید شکر 580 تن در روز بود که با عزم و همت همه کارکنان، این میزان به 650 تن در روز رسید و برای اولین بار دو رکورد در تولید شکر به ثبت رسید و هشت هزار و 600 کیسه شکر در یک شیفت کاری و 861 تن شکر در طول یک شبانه روز با حفظ کیفیت و پارامترهای کیفی تولید شد که این میزان، یک و نیم برابر ظرفیت اسمی شرکت است.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در ادامه گفت: تا امروز و در بازه زمانی 105 روز کاری، 61 هزار و 300 تن شکر در واحد تصفیه شکر کشت و صنعت حکیم فارابی سفید شده است.

دورباشی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محصولات جدید شکرستان فارابی، گفت: در کنار تولید شکر در کشت و صنعت حکیم فارابی، هشت محصول جدید نیز در واحد شکرستان فارابی تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت شکرستان فارابی 100 تن در سال است، عنوان کرد: در این واحد محصولاتی شامل شکر مایع، ساشه مدادی، ساشه مربعی، شکر طعم دار در چهار طعم متفاوت، شکر دارویی، شکر پودری گرید غذایی، شکر پودری گرید دارویی و شکر فاین تولید می‌شود.

معاون صنعت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی افزود: مجوزهای لازم برای تولید شکر پودری گرید غذایی اخذ شده و مجوز تولید شکر پوردری گرید دارویی نیز بزودی اخذ می‌شود.

بخوانید  اجرای طرح آبیاری زیر سطحی در کشت و صنعت‌های نیشکری

وی حفظ کیفیت محصول، پاسخگویی به نیازهای متفاوت مشتریان، کاهش هزینه‌های تولید و بسته‌بندی و توسعه محصولات جدید را از جمله اهداف شکرستان فارابی برشمرد و تصریح کرد: تا پایان سال جاری تنوع شکرهای تولیدی این شرکت به 12 محصول خواهد رسید.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت