امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 12:29

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی:

۳۵۰۰ نفر در فاز دوم مجتمع پرورش ماهی آزادگان شاغل می‌شوند

اهواز- نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: با افتتاح پروژه فاز دوم مجتمع پرورش ماهی آزادگان، سه هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش عصر کشاورزی، مجتبی یوسفی شامگاه جمعه در نشست بررسی مسائل و مشکلات فاز دوم مجتمع پرورش ماهی آزادگان کارون، در حضور فرماندار شهرستان کارون، مدیرکل شیلات خوزستان و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، اظهار کرد: ۳۲ هزار میلیارد تومان برای حمایت از اشتغال در بودجه ۱۴۰۰ مصوب شد که با محوریت شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و در استان‌ها توزیع می‌شود.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروهی برای رفع مشکلات پروژه فاز دوم مجتمع پرورش ماهی آزادگان و سرمایه‌گذاری برای ایجاد این‌گونه مجتمع‌های پرورشی تأکید کرد و افزود: تعاونی‌ها باید شرایط را برای تغییر اعضا تسهیل کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه برای راه‌اندازی این پروژه و رونق اقتصادی در منطقه، معارضان نیز همکاری می‌کنند، بیان کرد: این زمین‌ها اراضی ملی هستند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید تعیین تکلیف شوند اما در صورتی که افراد بومی هیچ آورده‌ای نداشته باشند، باید به سمت سرمایه‌گذار پیش برویم.

یوسفی افزود: این اراضی برای ایجاد اشتغال تعیین شده‌اند نه اینکه فرصتی برای دلال‌بازی افراد با نفوذ و نباید مانند خیلی از زمین‌ها به اسم اشتغال و مسکن مهر در قُرق افراد متنفذ قرار گیرند.

مدیرکل شیلات خوزستان نیز در این نشست از تشکیل کارگروهی با همکاری نهادها و ادارات مربوطه، مراجع قضائی و نیروی انتظامی برای رفع مشکلات معارضان مجتمع پرورش ماهی آزادگان کارون خبر داد و اظهار کرد: اشتغال یکی از چالش‌های عمده استان خوزستان است.

فتح‌الله ابوعلی گفت: زیرساخت‌های فاز دوم پروژه مجتمع پرورش ماهی آزادگان فراهم شده است و بهره‌برداری از این طرح، مدت یک تا دو سال همت و تلاش مضاعف را می‌طلبد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اراضی مجتمع پرورشی آزادگان از طریق قانونی و از اراضی ملی تأمین شده است و همه حق و حقوق استثنائات در فاز یک پرداخت شد.

مدیرکل شیلات خوزستان ادامه داد: اتحادیه‌ها و تعاونی‌های تشکیل شده در این مجتمع موظف به حل و فصل مشکلات معارضان از طریق مراجع قضائی هستند.

وی بیان کرد: از دهه ۷۰ و همزمان با آغاز فاز اول این طرح، بحث معارضان شروع شد و تاکنون بر اساس مستندات تمامی اهالی منطقه در این بازه زمانی احقاق حق شده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت