امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 06:51

تحریم‌ها و شیوع کرونا پیشرفت برخی پروژه‌های کنترل آلودگی هوا را به تعویق انداخته است

تحریم‌ها و شیوع کرونا پیشرفت برخی پروژه‌های کنترل آلودگی هوا را به تعویق انداخته است

مدیر پروژه‌های جایکا ضمن اشاره به برگزاری ششمین جلسه کمیته مشترک هماهنگی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و جایکا گفت: تحریم‌ها و شیوع کرونا پیشرفت برخی پروژه‌های کنترل آلودگی هوا را به تعویق انداخته است.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی ضمن اشاره به اینکه ششمین جلسه کمیته مشترک هماهنگی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و موسسه همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) با حضور کارشناسان دو طرف و ناظرانی از سازمان برنامه و بودجه و سازمان حفاظت محیط زیست به‌صورت برخط برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای جلسه گزارشی از پیشرفت پروژه‌های مشترک با وجود مشکلات ناشی از همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و تحریم‌های آمریکا علیه ایران ارائه شد.

وی ادامه داد: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از دو بعد با موسسه همکاری‌های بین‌المللی ژاپن همکاری می‌کند؛ همکاری‌های فنی جهت ظرفیت‌سازی کنترل آلودگی هوای تهران یکی از این پروژه‌های مشترک است که از سال ۱۳۹۶ آغاز شده و قرار بود که تا سال ۱۴۰۰ به پایان برسد.

مدیر پروژه‌های جایکا در ادامه با بیان اینکه به علت شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های آمریکا علیه ایران این پروژه به‌تعویق افتاد، تصریح کرد: از این‌رو قرار شد مهلت این پروژه یک سال دیگر تمدید شود همچنین برنامه فاز سوم و نهایی این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نجفی با اشاره به اینکه دیگر پروژه مشترک شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و «جایکا» پروژه اعطای وام بلاعوض است،‌ گفت: براساس آن مقرر شده که دولت ژاپن معادل رقمی حدود ۱۲ میلیون دلار تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط با آلودگی هوا را در اختیار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران قرار دهد. این پروژه به‌دلیل تحریم‌ها هنوز شروع نشده است.

بخوانید  صندوق‌های کالایی سپری در برابر تورم

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مدیر پروژه‌های جایکا در پایان ضمن اشاره به اینکه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و جایکا در این جلسه بر ادامه همکاری‌ها تا رسیدن به نتایج علمی تاکید کردند، اظهار امیدواری کرد که بعد از رفع تحریم‌ها این پروژه نیز آغاز شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت