امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 16:40

ضرورت انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی

ضرورت انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی

رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور ضمن اشاره به ضرورت انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی گفت: ما در این راستا همکاری مشترکی با پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی داریم.

به گزارش ایسنا، مهدی رهنما در جلسه تبادل نظر درباره ضرورت انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی اظهار کرد: در بیشتر فعالیت‌های پژوهشی و اجرایی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور نیازمند انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی هستیم و امیدواریم بتوانیم در این راستا همکاری مشترکی با پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه میان پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی تصریح کرد: هدف از انعقاد این تفاهمنامه ایجاد زمینه همکاری بین دو پژوهشگاه در راستای وظایف اساسنامه‌ای و در زمینه‌های مطالعاتی، پژوهش‌های کاربردی، آموزشی و علمی مرتبط با ارزیابی و مدیریت ریسک سوانح با منشاء آب و هوا شناختی و زمین شناختی با در نظر گرفتن کلیه منابع و امکانات دو مجموعه است.

در ادامه این نشست محمد کاظم جعفری – رییس پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی – گفت: در بحث ضرورت انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی که رسالت اصلی مجموعه پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی است، فعالیت‌های چشمگیری انجام شده است که می‌توانیم در توسعه و پیشبرد این موضوع همکاری پیرامون انجام پروژه‌های مطالعاتی مربوط به ارزیابی و کمی‌سازی ریسک‌های مربوط به پدیده‌های آب و هوا شناختی با پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور داشته باشیم.

به گفته وی تبادل نظر و همکاری درباره تعیین نیازهای پژوهشی کاربردی مشترک و اولویت بندی آن‌ها با رویکرد مدیریت ریسک و بحران چند مخاطره‌ای و همکاری برای انجام پروژه‌های مشترک مورد نیاز ارکان حاکمیتی کشور می‌تواند موضوعات مشترکی بین این دو مجموعه باشد که با کمک پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور انجام پذیرد.

بخوانید  فرصت خودروهای عمومی برای دوگانه سوز شدن به صورت رایگان

بر اساس گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، در این جلسه با توجه به ضرورت انجام مطالعات تحلیل خطر و ریسک سوانح طبیعی به عنوان پیش نیاز توسعه ریسک اندیشانه در کشور و به منظور هم افزایی اقدامات مراکز پژوهشی در حوزه موضوعات مرتبط با مخاطرات طبیعی تفاهمنامه‌ای مشترک میان این دو پژوهشگاه امضا شد.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت