امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:33

توسعه کمربند سبز 100 هکتاری کشت و صنعت حکیم فارابی / تاکنون 150 هزار اصله نهال کاشته شده است / ایجاد تنوع زیستی و اکوسیستم طبیعی از گونه های جانوری و پرندگان

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی از طرح توسعه کمربند سبز در این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر، تورج بهادری با بیان این مطلب اظهار داشت: توسعه طرح 100 هکتاری کمربند سبز فارابی در راستای اهداف زیست محیطی و اقتصادی کشت و صنعت حکیم فارابی در دست اجراست و تا پایان سال بیش از پنج هزار اصله نهال اکالیپتوس کاشته می شود.

وی با اشاره به کاشت 150 هزار اصله نهال در کشت و صنعت حکیم فارابی افزود: کمربند سبز فارابی در مساحت 100 هکتاری و در سیزده ردیف متراکم، محیطی چشم نواز برای گردشگری و اکوسیستمی برای حیات وحش و گونه های مختلف پرندگان ایجاد کرده است.

مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی تصریح کرد: سال گذشته پنج هزار اصله نهال اکالیپتوس و کهور کاشته شد و در سال جاری نیز کاشت پنج هزار نهال دیگر به منظور توسعه کمربند سبز فارابی شروع شده است.

به گفته بهادری رونق گردشگری، زراعت چوب، ایجاد اکوسیستم طبیعی و تلطیف هوا و بها دادن به محیط زیست از اهداف شرکت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی در گسترش فضای سبز در مناطق پیرامونی است.

گفتنی است توسعه فضای گلخانه ای و ایجاد خزانه گل به منظور پرورش گل های فصلی و آپارتمانی از دیگر برنامه های کشت و صنعت حکیم فارابی در راستای توجه به محیط زیست است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت