امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 05:58

آخرین وضعیت بارشها در کشور تا ۵ روز آینده/بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع

آخرین وضعیت بارشها در کشور تا ۵ روز آینده/بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بعدازظهر شنبه، ۱۸ بهمن و طی روز یکشنبه، ۱۹ بهمن در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید رخ می دهد که موجب خیزش گردوخاک در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور می شود، گفت: همچنین خلیج فارس از امروز تا اوایل وقت یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، پیش بینی کلی آب و هوای کشور را طی پنج روز آتی بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری اعلام و اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی، امروز(جمعه، ۱۷ بهمن ماه) در استان های واقع در غرب، شمال غرب، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدرج در استان های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر بارندگی پیش بینی می شود.

وی افزود: بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی بارش باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و احتمال رخداد تگرگ است. شدت بارش در استان های کرمانشاه، ایلام، کردستان، شمال لرستان، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز شنبه(۱۸ بهمن ماه) بارش در شمال غرب کاهش یافته و در سایر مناطق نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه می یابد، گفت: شدت بارش در شمال و شرق خورستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی است و احتمال رخداد تگرگ در استان های واقع در غرب و جنوب دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: روز یکشنبه(۱۹ بهمن ماه) با حرکت سامانه، فعالیت آن در غرب، جنوب غرب، جنوب، مرکز، دامنه جنوبی البرز، سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد بود. در این روز شدت بارش در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، غرب فارس، جوب لرستان، جنوب اصفهان و شمال و شرق خوزستان خواهد بود.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه(۲۰ بهمن ماه) در برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده، در نیمه شرقی کشور وزش باد و در سایر مناطق کشور آسمانی صاف پیش بینی می شود گفت: روز سه شنبه(۲۱ بهمن ماه) نیز در بیشتر مناطق کشور جوی به نسبت پایدار حاکم خواهد بود.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، امروز وزش باد شدید جنوبی در استانهای گیلان و اردبیل رخ خواهد داد. بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید رخ می دهد که موجب خیزش گردوخاک در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور می شود. همچنین خلیج فارس از امروز تا اوایل وقت یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود و همچنین از اواخر وقت امروز غرب دریای خزر و شنبه بخش های مرکزی و شرقی دریای خزر مواج است.

ضیاییان به پیش بینی دمای هوا و وضعیت جوی پایتخت نیز پرداخت و گفت: امروز، جمعه، دمای هوای تهران بین ۹ تا ۱۵ درجه سانتیگراد متغیر است. آسمان تهران در طول روز ابری و در شب ابری بوده و با بارش باران و گاهی وزش باد در اواخر وقت مه رقیق پیش بینی می شود. فردا، شنبه دمای هوا بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد متغیر است. در طول روز هوا ابری و همراه با مه رقیق و بارش باران و گاهی افزایش باد و احتمال رگبار و رعد و برق و در شب ابری و مه آلود و بارش باران گاهی رگبار باران با احتمال رعدوبرق پیش بینی می شود.

وی افزود: در روز یکشنبه نیز دمای هوا در کمترین و بیشترین حالت ممکن، ۶ تا ۱۳ درجه سانیتگراد خواهد بود و وضعیت جوی ابری و مه آلود و بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق در بعدازظهر افزایش باد و کاهش ابر پیش بینی می شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت