امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 16:04

صادرات ۷۷۳ میلیون دلاری چدن، آهن و فولاد ایران به چین

صادرات ۷۷۳ میلیون دلاری چدن، آهن و فولاد ایران به چین

به گزارش روز شنبه ایرنا برپایه جداول آماری گمرک ایران، در مدت یاد شده سهم چدن، آهن و فولاد از کل صادرات به چین ۱۵ درصد ثبت شد.

صادرات ۳۷۲ میلیون دلاری مس و مصنوعات

بررسی‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گویای آن است که میزان صادرات مس و مصنوعات آن در دوره این گزارش به رقم ۳۷۲ میلیون دلار رسید که سهم هفت درصد از کل صادرات به این کشور را به خود اختصاص داد.

شرکت ملی صنایع مس ایران آمار داد: سال ۹۸ ارزش صادرات مس به رقم بیش از یک میلیارد دلار رسید که نسبت به سال ۹۷ رشد بیش از ۲ برابری را ثبت کرد.

صدور ۷۹ میلیون دلاری اقلام معدنی

برابر آمار اتاق تهران، ۹ ماهه امسال ارزش صادرات نمک، گوگرد، خاک و سنگ، گچ، آهک و سیمان به رقم ۷۹ میلیون دلار رسید.

مجموع صادرات ایران در ۹ ماهه ۹۹ به چین ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بود و میزان واردات هم هفت میلیارد دلار ثبت شد.

مبادلات تجاری تهران- پکن در دوره این گزارش افزون بر ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افت نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد ۹ ماهه امسال ۱۱۰ میلیون تن کالا به ارزش ۵۲ میلیارد دلار حجم و ارزش تجارت خارجی کشور بود که سهم صادرات ۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ثبت شد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت