امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 18:20

هجوم ملخ ها در سال زراعی جاری افزایش می یابد

رییس سازمان حفظ نباتات کشور پیش بینی کرد:

هجوم ملخ ها در سال زراعی جاری افزایش می یابد

کیخسرو چنگلوایی روز شنبه در حاشیه بهره برداری از خط تولید ۲ فراورده بیولوژیک کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی گذشته مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۴۵۰ هزار هکتار و در سال پیش از آن این مبارزه در سطح ۷۵۰ هزار هکتار انجام شد.

وی اظهار داشت: که پیش بینی می شود در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته، مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا ۲.۵ برابر افزایش یابد.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بر همین اساس پیش بینی می شود که در سال زراعی جاری این مبارزه را در سطح یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی داشته باشیم.

چنگلوایی به اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی و جلوگیری از خسارات وارده به اراضی کشاورزی اشاره کرد و افزود: ارایه آموزش های لازم به کشاورزان و آماده نگه داشتن آن ها از لحاظ ذهنی، تشکیل گروه های ردیابی، تامین تجهیزات و آماده سازی امکانات از جمله این اقدامات می باشد.

وی اضافه کرد: برای این اقدامات درخواست تامین اعتبار کرده ایم که در پیگیری و انجام است.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص مبارزه با سن غلات نیز یادآور شد: عملیات مبارزه با سن غلات در سال گذشته در سطح ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار انجام شد که پیش بینی می شود که امسال هم در همین سطح مبارزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سموم مورد نیاز برای این مبارزه تامین شده، تصریح کرد: اگر در سال زراعی گذشته این مبارزه انجام نمی شد به طور قطع ۴.۵ تا پنج میلیون تن گندم سن زده داشتیم که با همت مجموعه عوامل ملی و استانی و به خصوص کشاورزان خسارتی در این بخش وارد نشد.

چنگلوایی خاطرنشان کرد که برنامه ریزی های لازم برای مبارزه با این ۲ آفت مخرب و ویرانگر انجام شده و هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت