امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 15:14

هدف‌گذاری تولید یک میلیون بشکه نفت در غرب کارون

هدف‌گذاری تولید یک میلیون بشکه نفت در غرب کارون

به گزارش ایرنا جهانگیر پورهنگ روز شنبه در نشست خبری مشترک با فرماندار ویژه خرمشهر در سرسرای اجتماعات نفت و گاز اروندان بیان کرد: اگر چه بخش توسعه‌ای بر عهده شرکت مهندسی و توسعه نفت است و راهبری تولید و انتقال بر عهده ما است اما باید بتوانیم با ایجاد تعامل و همکاری لازم به افق مد نظر در بحث تولید نفت رسید.
پورهنگ با اشاره به میادین نفتی که توسط نفت و گاز اروندان تحویل گرفته شده گفت: میدان آزادگان جنوبی، تلمبه خانه غرب کارون، میدان آزادگان شمالی را تحویل گرفته‌ایم و بنا است میدان یادآوران را نیز تحویل بگیریم.

وی افزود: طرح توسعه میدان‌های نفتی سپهر و جفیر توسط شرکت داخلی تجهیز کارگاه شده و قرارداد حفاری نیز بسته شده است.

وی افزود: طرح توسعه میدان سهراب در شمال میدان نفتی آزادگان شمالی نیز با مشارکت شرکت ایرانی انجام و هم اینک در حال هماهنگی با محیط زیست در این زمینه هستیم و برای توسعه فاز دوم میدان آزادگان شمالی و یادآوران نیز در حال مذاکره هستیم.

پورهنگ ادامه داد: تالاب هورالعظیم یک سرمایه ملی است و ارزش آن کمتر از تولید نفت نیست و تمام تلاش ما بر این است که آلودگی در هنگام کار اتفاق نیفتد اما در عملیات اکتشافی و تولید ناخواسته آلودگی به وجود می‌آید که در اسرع وقت برطرف خواهد شد.

اختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال برای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی

وی بیان کرد: ۲۸۰ میلیارد ریال برای اجرای مسئولیت های اجتماعی و طرح‌های عمرانی در غرب کارون خرمشهر از محل اعتبارات عمران و توسعه مناطق نفتخیز اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: ۹۰ درصد این میزان اعتبار در چهار سرفصل بهداشت، آموزش، راه و آبفا در برنامه پنج ساله دیده شده اما سالانه بازنگری انجام می‌شود.

وی افزود: ۲۰ درصد تعهد مسوولیت‌های اجتماعی این شرکت در غرب کارون تکمیل و تحویل شده و بقیه در حال پیگیری است و امید است سال آینده شرایط و وضعیت بودجه کشور و وزارت نفت بهتر شود، تا تخصیص اعتبار به این شهرستان افزایش یابد.

وی گفت: این شرکت تمام تلاش خود را در کمک رسانی به مناطق سیلزده خوزستان به کار گرفت و یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز برای ساخت و بازسازی منازل و ۱۲۰ مدرسه در این استان هزینه کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در این نشست به مسئولیت‌های اجتماعی انجام شده از سوی نفت و گاز اروندان اشاره کرد وگفت: کارهای بزرگی همچون احداث استادیوم ۱۵ هزار نفری که از استادیوم‌های بزرگ کشور است انجام شده است.

محمد حیدری افزود: همچنین استخر سرپوشیده خرمشهر به دلیل کمبود اعتبار به مرحله تکمیل نرسید و در هماهنگی با استاندار خوزستان و موافقت مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان این مجموعه به سازمان هلال احمر تحویل و این سازمان پروژه را به مرحله بهره برداری خواهد رساند.

وی مشارکت نفت و گاز اروندان در مدیریت ستاد کرونا را خوب ارزیابی کرد و گفت: کمک‌های مومنانه نفت و گاز اروندان و همچنین در حوزه بهداشت و درمان و بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر قابل تقدیر است.

شرکت نفت و گاز اروندان، از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران در زمینه بهره برداری و استخراج نفت در مناطق جنوب و غرب ایران فعالیت می‌کند. این شرکت در آذر ۱۳۸۳ تاسیس شد و هم‌اکنون روزانه ۲۲۷ هزار بشکه در روز تولید می‌کند.میدان های نفتی دارخوین، آزادگان، یادآوران، جفیر، بند کرخه، سوسنگرد، اروند، مشتاق، خرمشهر، امید، سهراب، مهر،یاران و سپهر زیر پوشش این شرکت هستند. دفتر مرکزی این شرکت در خرمشهر واقع ‌است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت