امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:56

هشدار نسبت به بالاآمدن آب رودخانه‌ها و کاهش دید در جاده‌های ١٠ استان

هشدار نسبت به بالاآمدن آب رودخانه‌ها و کاهش دید در جاده‌های ١٠ استان

به گزارش روز شنبه ایرنا بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شروع هشدار برای عصر شنبه و اواخر وقت یک‌شنبه است.

در این هشدار نوع مخاطره رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات و مناطق سردسیر، بارش برف عنوان شده است.

بر این اساس امروز (شنبه) در استان‌های لرستان، ایلام، نیمه شرقی کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، شمال همدان، جنوب زنجان، البرز و شمال تهران بارندگی ها آغاز می شود.

فردا (یکشنبه) نیز در استان‌های کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و غرب فارس بارندگی ها ادامه دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، کاهش دید و لغزندگی جاده های کوهستانی به سبب بارش برف، افزایش حجم رواناب و آب گرفتگی معابر عمومی، اختلال در سفرهای برون شهری، تاخیر و احتمال لغو پروازها، احتمال ریزش بهمن در مناطق مستعد، در مناطق مستعد جنوبی احتمال وقوع تگرگ هشدار داد.

احتیاط در سفرهای برون شهری بویژه مناطق کوهستانی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، آمادگی شهرداری‌ها و سازمان های امدادی برای کنترل و بازگشایی آبروها، آمادگی تجهیزات برف روبی و تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از هر گونه فعالیت های کوهنوردی برای اجتناب از خطر صاعقه و تگرگ از جمله توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت