امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 07:19

استاندار کرمان: کشاورزی و صنعت دو بال توسعه استان هستند

استاندار کرمان: کشاورزی و صنعت دو بال توسعه استان هستند

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز یکشنبه در مراسم ویدئو کنفرانسی تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی با حضور رئیس جمهوری با بیان اینکه هدف ما کاهش سطح زیر کشت در بخش کشاورزی نیست، افزود:برنامه ما بالا بردن کیفیت، بهره وری و بهینه سازی مصرف آب است که خوشبختانه تا به امروز سهم عمده ای از جایگاه کشاورزی کشور را تصاحب کرده ایم.

این مسئول کشت گلخانه ای استان را پر رونق دانست و تصریح کرد: بخش قابل توجهی از آسیای میانه و کشورهای عربی در گروه هدف ما برای صادرات محصولات قرار دارد که به دلیل شرایط اقلیمی هیچگاه نمی‌توانند تولید کننده باشند و بازار خوبی برای ایران و کرمان فراهم شده است.

استاندار کرمان اذعان کرد: خوشبختانه سطح زیادی از کشت پسته ما با آب تحت فشار آبیاری می شود و با بهره وری بالا از این محصول نام کرمان در دنیا شنیده می شود و صاحب نام خواهیم شد.

به گفته زینی وند محصول تحقیقات دنیا در حوزه برخی از محصولات باغی وارد استان شده و در سال‌های آینده صاحب برند خواهیم شد و صنعت پا به پای کشاورزی در استان توسعه پیدا می‌کند و باید مدنظر داشت که برخی از محصولات کشاورزی از لحاظ ارزش افزوده می‌تواند جایگزین نفت شود.

۹ کشاورز نمونه کشوری از استان کرمان انتخاب شدند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این مراسم گفت: این دوره سی و پنجمین مرحله تجلیل از برگزیدگان کشاورزی است که هر ساله در تهران برگزار می شد.

عباس سعیدی با اشاره به موضوعات و زمینه های مورد ارزیابی و بررسی افزود: حوزه کشاورزی پایدار، حفظ آب و خاک، حفظ محیط زیست، سلامت غذای تولیدی، اشتغالزایی بویژه در حوزه زنان روستایی مد نظر بوده است.

این مسئول تصریح کرد: در کرمان از بین ۱۰۰ داوطلب، ۳۸ نفر از دبیرخانه انتخاب شدند که خوشبختانه ۹ نمونه کشوری و ۳ نمونه شایسته تقدیر از استان کرمان انتخاب شدند و لوح از رییس جمهوری و دیگر مسئولان بلند پایه دریافت خواهند کرد.

خط انتقال آب زیر ساخت خوبی برای کشاورزی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: مرحله دوم انتقال آب از خلیج فارس ظرف چند روز آینده کلید می‌خورد و خط دوماین پروژه به خراسان جنوبی می‌رود و سالانه ۴۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این مهم در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با تامین زیرساخت‌های آبی اتفاقات خوبی در استان کرمان رقم خواهد خورد خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی در کرمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که امیدواریم با افزایش بهره وری بتوانیم به جایگاه خوبی در زمینه دست یابیم.

در طی این مراسم از تولید کننده نمونه پیاز، گندم، یونجه، پسته، بذر گندم، گل محمدی و همچنین زن نمونه کارآفرین روستایی، شرکت کشاوزی عشایری و پرورش دهنده بز شیری قدردانی شد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت