امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 07:35

تذکر نماینده یزد در مورد خشک شدن تالاب گاوخونی و بی‌آبی استان

تذکر نماینده یزد در مورد خشک شدن تالاب گاوخونی و بی‌آبی استان

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی می‌گوید که در یک ماه گذشته دو نوبت خط انتقال آب به یزد قطع شده و کشاورزان با بی‌آبی مواجه شده‌اند. از طرفی دیگر به علت برداشت آب از حوزه بالادست تالاب گاوخونی این تالاب خشک شده است.

به گزارش ایسنا، محمد صالح جوکار در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای در مورد مشکلات آب استان یزد گفت: مشکلات ما به خاطر بی‌برنامگی دولت است. دولت تعهدات خود در این زمینه را انجام نداده و این امر باعث شکاف بین مردم استان شده است. اختلاف به وجود آمده در بعضی مناطق کشور به خاطر عدم مدیریت است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی از قطع خط انتقال آب به یزد خبر داد و اظهار کرد: در یک ماه گذشته دو نوبت این اتفاق افتاده و مردم یزد با بی آبی مواجه شدند. اگر کشاورزان ما در سایه خشکسالی نیازمند اعتبارات هستند دولت موظف است که این اعتبارات را تامین ‌کند نه این‌که مشکلات را رها کند.

وی خطاب به نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آب یک مساله‌ی مهم و حیاتی است و متعلق به همه مردم است. امروز باید با راهکارهای عملی مساله آب را برای همه حل کنیم. این روزها با خشک شدن تالاب جهانی گاوخونی در یزد مواجه هستیم چرا که از بالادست این باتلاق آب برداشت می‌شود. چرا سازمان محیط زیست نباید به فکر احیای این باتلاق باشد مگر دریاچه ارومیه احیاء نشد؟

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت