امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 11:19

رییس جمهوری از ۹۸ کشاورز نمونه خراسان شمالی تجلیل کرد

رییس جمهوری از ۹۸ کشاورز نمونه خراسان شمالی تجلیل کرد

به گزارش ایرنا معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی در این آیین گفت: در سند توسعه استان، بخش کشاورزی به عنوان پیشران توسعه تعیین شده است از این رو این بخش در رشد اقتصادی منطقه دارای اهمیت بسیار زیادی است.

محمود قنبری اظهار داشت: نیمی از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند و در زیربخش های کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، بر این اساس نیاز است تا آموزش و ترویج بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی افزود: ما وظیفه داریم برای رونق کشاورزی، در کنار تولیدکننده ایستاده و از وی حمایت کنیم، کشاورزان باید برای رونق تولید از شیوه های نوین کشاورزی و آبیاری استفاده کنند تا بهره وری افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: این استان در زمینه تولید گوشت قرمز وضعیت مناسبی دارد و میزان تولید آن بیش از نیاز استان است اما هنوز در تولید گوشت مرغ و تخم مرغ وابسته به سایر استان ها هستیم.

۳۰ درصد کشاورزان برتر تحصیلات دانشگاهی دارند

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: سه نفر از کشاورزان نمونه استان، برتر کشوری شناخته شده اند که ۲ نفر در زمینه تولید گندم بذری آبی و دیم و یک نفر در زمینه توسعه باغ در زمین های شیبدار برتر شده و مورد تجلیل قرار گرفت.

عبدالله یوسفی با بیان اینکه ۹۵ نفر از کشاورزان منطقه نیز به عنوان برتر استانی انتخاب شده اند، اظهار داشت: ۳۰ درصد از کشاورزان برتر استان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و ۱۲ درصد از این افراد را زنان تشکیل داده اند.

وی با تاکید بر لزوم کشاورزی دانش‌محور گفت: با وجود اینکه سطح زیر کشت گندم استان در سال های اخیر کاهش یافته است و از ۶۲ هزار هکتار به ۴۷ هزار هکتار رسیده است اما تولید کاهش نیافته و با تکیه بر تولید دانش محور حتی افزایش یافته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: باید تلاش کنیم تا میزان برداشت محصول از واحد سطح بیشتر شده و بهره وری افزایش یابد.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از آن در روستاها سکونت دارند.

در این استان ۸۲ هزار بهره بردار در این بخش فعالیت دارند.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت