امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:43

فرصت دو ماهه ساخت انبار سرپوشیده گوگرد در عسلویه /با هیچ‌کس تعارف نداریم

فرصت دو ماهه ساخت انبار سرپوشیده گوگرد در عسلویه /با هیچ‌کس تعارف نداریم

ایسنا/بوشهر دادستان عسلویه برای متولیان انبار روباز گوگرد این منطقه فرصت دو ماهه‌ای جهت ساخت انبار سرپوشیده تعیین کرد و گفت: «پس از این فرصت افرادی که کوتاهی کرده اند تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.»

محمّد خدری در خصوص آلودگی‌های منطقه عسلویه و خطرات دپو گوگرد در فضای باز به ایسنا گفت: «روز گذشته بازدید میدانی از انبار روباز گوگرد داشتم، متأسفانه با توجه به آلودگی هوا و زمین بر اثر انباشت غیر اصولی گوگرد در منطقه رخ داده است به متولیان انبار گوگرد که همان مجتمع گاز پارس جنوبی عسلویه است دو ماه فرصت داده می شود که سازوکار ساخت انبار سرپوشیده مکانیزه طبق استانداردهای محیط زیست را مهیا کنند.»

وی افزود: «با توجه به اینکه طبق ارزیابی‌های محیط زیست بیشترین آلودگی هوا در عسلویه مربوط به دی اکسید گوگرد است، ضمن اطلاع رسانی به مسئولان قضایی پرونده ای در سطح ملی تشکیل خواهد شد. پس از این فرصت دو ماهه با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت و افرادی که در این زمینه کوتاهی کرده اند تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.»

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عسلویه اظهار کرد: «با توجه به اینکه سازوکار حذف فلرها مهیا شده و هفته گذشته یکی از پتروشیمی‌های منطقه در این کار پیش قدم شد به دیگر شرکت ها هشدار می‌دهم که در این امر پیش قدم شوند و برای حذف فلرهای خود اقداماتی انجام دهند.»

خدری تاکید کرد: «بی شک با کسانی که در این زمینه هم کوتاهی کنند برخورد خواهد شد.»

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت