امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 07:25

چهار بهره‌بردار بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان حائز رتبه برتر کشوری شدند

چهار بهره‌بردار بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان حائز رتبه برتر کشوری شدند

بهزاد شهرکی روز شنبه در حاشیه تجلیل از کشاورزان نمونه کشور که با حضور رییس جمهوری و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همه ساله شناسایی، انتخاب، معرفی و تجلیل از تولیدکنندگان برتر با هدف ارتقای جایگاه حرفه‌ای کشاورزی، ایجاد انگیزه برای فعالان بخش و تشویق آنان به منظور تلاش و استمرار در تولید، الگوسازی، شناخت ظرفیت‌های تولیدی و ترویج و توسعه الگوهای موفق مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی افزود: در این راستا در سال زراعی ۹۸- ۹۹ در سیستان وبلوچستان از میان ١٣۵ پرونده معرفی شده بهره برداران برتر شهرستان ۵۶ نفر به عنوان نمونه برتر استانی انتخاب و به وزارت جهادکشاورزی معرفی شدند.
مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: کشاورزان نمونه استان شامل ١٠ نفر از بخش زراعت، هشت نفر از بخش باغبانی، هشت نفر از بخش ترویج، پنج نفر از بخش آب و خاک، چهار نفر از بخش صنایع روستایی و بازرگانی، هفت نفر از بخش تولیدات دامی، ٢ نفر شیلات آبهای داخلی، چهار نفر شیلات آبهای فرا ساحلی، یک نفر منابع طبیعی و آبخیزداری،سه نفر عشایری و چهار نفر سازمان تعاون روستایی بوده که از این تعداد چهار نفر به عنوان برگزیدگان برتر ملی و یک نفر به عنوان نمونه برتر( شایسته تقدیر) معرفی شدند.

وی تصریح کرد: عبدالرشید نارویی بهره بردار نمونه سیستم آبیاری بارانی(کلاسیک ثابت)، عبدالعزیز دهانی تولید کننده نمونه خرما، محمد رضا بزی دامدار نمونه عشایر،حسین اقراز صیاد نمونه ماهیان صنعتی و محسن سرحدی نسب مروج مسوول پهنه برگزیده نمونه و شایسته تقدیر شدند.
شهرکی افزود: در راستای انتقال تجربیات و آموزش به سایر بهره‌برداران کانون‌های یادگیری در واحدهای بهره‌برداری نمونه‌های بخش کشاورزی در سال‌های گذشته راه‌اندازی شده که امیدواریم با استمرار این موضوع شاهد دستیابی به کشاورزی پایدار و حصول اهداف بلند وزارت جهاد کشاورزی در عرصه تولید و خود کفایی باشیم.
به گزارش ایرنا سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی بصورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری، وزیر و مسوولان وزارت جهاد کشاورزی در تهران و سازمان جهاد کشاورزی سراسر کشور همزمان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر برگزار شد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت