امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 05:27

اختلال در سیستم حمل و نقل آلمان در پی کولاک و سرمای شدید

اختلال در سیستم حمل و نقل آلمان در پی کولاک و سرمای شدید

آلمان آخر هفته‌ای را پشت سر گذاشت که با برف و کولاک و متعاقبا صدها مورد سانحه رانندگی و اختلال در حرکت قطارها و اتوبوس‌ها همراه بود.

به گزارش ایسنا، هفته جدید در مناطقی از این کشور با کاهش شدید هوا آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود این افت دما در مرکز آلمان تا منفی ۲۰ درجه هم برسد.

بارش سنگین برف و بوران روز یکشنبه در بخش‌های وسیعی از آلمان باعث اختلال در حمل و نقل عمومی و ایجاد راه بندان در جاده‌ها و بزرگراه‌ها شد. در برخی نقاط در این کشور بیش از ۳۰ سانتی متر برف روی زمین نشسته است.

همچنین در برخی ایالت‌ها، قطارهای درون و برون شهری از حرکت بازمانده‌اند.

در برخی ایالات مانند نوردراین-وست‌فالن نیز تردد اتوبوس‌های شهری متوقف شد.

برف و کولاک برای قطارها هم مشکلات زیادی به وجود آورده است. بسیاری از قطارها به دلیل یخ زدگی سیم‌های برق از حرکت باز ایستادند.

راه‌آهن سراسری آلمان اعلام کرده است که محدودیت در برنامه تردد قطارها به دلیل بارش برف و یخبندان تا اواخر روز دوشنبه ادامه داشته است.

به گزارش دویچه وله، خودروها و کامیون‌ها نیز در برخی بزرگراه‌های آلمان در نیمه‌شب دوشنبه، در برف گیر افتادند. همچنین خودروهای امداد و برف‌روب برای آزاد کردن کامیون‌ها در بسیاری از بزرگراه‌ها و در خیابان‌های شهری در تمامی شب گذشته مشغول به کار بودند.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت