امروز: 8 آذر 1401 ساعت: 11:40

استاندار خواستار حمایت از سرمایه‌گذاری شیلاتی مازندران شد

استاندار خواستار حمایت از سرمایه‌گذاری شیلاتی مازندران شداستاندار خواستار حمایت از سرمایه‌گذاری شیلاتی مازندران شد

به گزارش ایرنا ، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در کارگروه اقتصادی ، سرمایه گذاری و اشتغال استان که با حضور معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ساری برگزار شد ، افزود : توانمندی مازندران در تولید محصولات شیلاتی و آبزیان بی مانند است و هم اکنون نیز پایانه صادراتی محصولات شیلاتی و ماهیان خاویاری در استان در دست ساخت قرار دارد.

وی خواستار حمایت از سرمایه گذاری صورت گرفته در پایانه محصولات شیلاتی و ماهیان خاویاری استان و تکمیل سریع تر آن شد و گفت : حمایت از این زیرساخت می تواند باعث توسعه صادرات محصولات شیلاتی و ماهیان خاویاری استان شود که نتیجه آن اشتغالزایی همراه با ارزش افزوده بیشتر خواهد بود.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد : حمایت از شرکت های تعاونی ماهیان خاویاری و محصولات شیلاتی در حوزه صادراتی مازندران می تواند ارزی آوری خوبی برای کشور در قالب توسعه صادرات غیر نفتی داشته باشد.

حسین زادگان همچنین از نقش اندک بخش تعاون در اقتصاد کشور و استان ابراز نارضایتی کرد و گفت : توسعه و کارآمدی شرکت های تعاونی در سطح ملی نیازمند اعتماد سازی عمومی است .

وی افزود : با وجود این که برنامه اصلی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه تعاونی ها در حوزه اقتصادی بود ، این برنامه ریزی تا حد زیادی موفق عمل نکرده است.
استاندار مازندران سلب اعتماد عمومی از تعاونی ها و موانع فرهنگی را مهم ترین مشکل توسعه تعاونی ها برشمرد و اظهار داشت : بدون توجه به اعتمادسازی عمومی نمی توان امید چندانی به کارآمدی شرکت های تعاونی داشت .
نماینده عالی دولت در مازندران با اظهار این که در این استان برخی از شرکت های تعاونی در حوزه اقتصادی فعالیت های چشمگیری دارند ، خواستار حمایت جدی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از این شرکت ها شد.

وی حمایت از شرکت های تعاونی توسعه عمران استانی را از دیگر مطالبات این خطه شمال کشور دانست و اظهارداشت : در حال حاضر پنج شرکت تعاونی توسعه و عمران در این استان فعالیت دارند که از ظرفیت های خوبی در حوزه عمرانی برخوردارند و باید این شرکت ها نیز مورد حمایت مالی و اعتباری برای توسعه فعالیتشان قرار بگیرند.
استاندارمازندران با اشاره به برنامه استانی حذف شکار غیر مجاز پرندگان وحشی مهاجر در این خطه شمال کشور ، گفت : طرح پرنده نگری برای ایجاد اشتغال و حذف شکار غیر مجاز در دستور کار قرار گرفت که تاکنون سه سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای این طرح استقبال کردند.
حسین زادگان خواهان حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای پایان شکار غیر مجاز شد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت