امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:11

پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شودپالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

هدایت حاتمی روز سه شنبه به ایرنا افزود: براساس مصوبه سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه می‌بایست سه پروژه صنعتی در استان توسط ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) احداث شود که تاکنون ۲ پروژه بیواتانول با رشد فیزیکی ۷۵ درصد و بیوایمپلنت اجرایی شده است، بنابراین ما یک پروژه را از این سازمان توسعه‌ای طلب داریم.

وی افزود: پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی سومین پروژه ای است که مطالعات آن توسط ایدرو به پایان رسیده و جانمایی آن نیز صورت گرفته به ‌زودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه یادآور شد: این طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۸۵۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۴۰ نفر که پروژه‌ای دانش‌بنیان است به‌زودی در شهرستان سنقروکلیایی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

حاتمی تأکید کرد: انجام مصوبات سفر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) برای ما بسیار حایز اهمیت است و از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) تقاضا داریم در تکمیل و راه‌اندازی و ساخت این پروژه‌ها تسریع نماید.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود به حضور یک سرمایه گذار توانمند در هرسین اشاره کرد و گفت: به زودی یکی از کرمانشاهیان خارج از کشور یک پروژه بزرگ مرغ داری صنعتی در این شهرستان احداث خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه توضیح داد: این سرمایه گذاری در زمینه پرورش و نگهداری مرغ تخم گذار انجام می شود و نقش موثری در تنظیم قیمت بازار و تامین نیاز کشور خواهد داشت.

هم اکنون بیش از یک هزار واحد تولیدی با اشتغالزایی بیش از ۳۰ هزار نفر در استان کرمانشاه فعال است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت