امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 20:08

سرمایه‌گذاری از روسیه در تولید واکسن طیور در سمنان مشارکت دارد

سرمایه‌گذاری از روسیه در تولید واکسن طیور در سمنان مشارکت داردسرمایه‌گذاری از روسیه در تولید واکسن طیور در سمنان مشارکت دارد

حمیدرضا حسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: عملیات اجرایی ساخت واحد تولید واکسن با مشارکت سرمایه‌گذار روسی با برآورد سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیون یورو در شهر سمنان بهمن سال گذشته آغاز شد و شیوع کرونا در تکمیل طرح وقفه ایجاد کرد، اما براساس برآوردها و همراهی سرمایه‌گذار روسی، این طرح تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: زمین اختصاصی برای احداث این واحد تولیدی ۱۵ هزار متر مربع در شهرک‌ صنعتی بزرگ سمنان است که یکهزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنای بخش‌های مختلف گام اول مانند بخش اداری، انبار و آزمایشگاه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان ادامه داد: با ساخت و راه‌اندازی کامل واحد تولیدی واکسن طیور در استان سمنان ۵۰ درصد واکسن طیور کشور در این استان تولید می‌شود.

حسینی اظهار داشت: استان سمنان با ۱۸ کارخانه داروی دامپزشکی ، ۳۰۳ قلم داروی دام و طیور تولید می کند که از لحاظ حجم و میزان رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: استان با تولید بیش از ۵۰ درصد نیاز داروهای دامی کشور، قطب تولید داروی دامپزشکی در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، شرکت آویواک واریان با سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی ایران و روسیه، سهامی خاص، برای تهیه و تولید انواع واکسن‌های طیور و کیت‌های تشخیصی با دارا بودن گواهینامه GMP از اتحادیه اروپا و فدراسیون روسیه بهمن ۹۸ در شهرک صنعتی شرق سمنان کلنگ‌زنی ‌شد و طبق ظرفیت در نظر گرفته شده با راه‌اندازی این واحد تولیدی واکسن با مشارکت سرمایه‌گذار روسی امید می‌رود، سالانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون یورو ذخیره ارزی برای کشور به همراه داشته باشد.

بخوانید  ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی درباره نحوه صادرات دام و عرضه به بازار

برآورد سرمایه‌گذاری واحد تولید واکسن ۱۲ میلیون یورو است که با ساخت و راه‌اندازی کامل این واحد تولیدی در استان سمنان حداقل ۵۰ درصد واکسن‌های مورد نیاز بازار کشور در خصوص محصولات تولیدی این شرکت برطرف می‌شود.

بیماری نیوکاسل یک بیماری ویروسی است که در محیط قابلیت انتقال دارد. عامل بیماری نیوکاسل در طیور، ویروس پارامیکزو است که در جنین تخم مرغ رشد و تکثیر دارد، لاشه کشتاری، ترشحات و مخاط چشم طیور آلوده، منشاء اصلی انتقال ویروس است. بیماری نیوکاسل دستگاه تنفسی، گوارشی و عصبی طیور را درگیر می‌کند.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت