امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:50

شعار امسال هفته منابع طبیعی؛ همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی

شعار امسال هفته منابع طبیعی؛ همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی

سازمان جنگل‌ها شعار امسال هفته منابع طبیعی را «همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی» اعلام کرد.

به گزارش ایسنا عباس سمیعی – مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور- درباره هفته منابع طبیعی و مراسم برگزاری آن گفت: امسال هفته منابع‌ طبیعی و آبخیزداری همانند سال گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با هدف اشاعه سنت حسنه درختکاری و ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی از تاریخ ۱۵ لغایت ۲۲ اسفندماه و با شعار «همه با هم جهاد، برای حفاظت از منابع‌طبیعی» در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: ۱۵ تا ۲۲ اسفندماه هر سال «هفته منابع طبیعی و آبخیزداری» است و نخستین روز این هفته در تقویم تاریخ به نام روز «درختکاری» نامگذاری شده است که در این روز مردم با حضور در عرصه‌های منابع‌ طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو می‌روند و با انجام این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می‌گردانند.

سمیعی درختان را به خاطر کارکردهای ارزشمند حیاتی، نجات بخش زمین و زندگی بشر دانست و گفت: درختان دی‌اکسید کربن و گازهای مضر دیگر را جذب می‌کنند و اکسیژن پس می‌دهند تا از این طریق اکسیژن خالص را برای نفس کشیدن در اختیار ما قرار دهند.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگل ها اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب عنایت ویژه‌ای نسبت به پاسداری از فضای سبز و ترویج امر درختکاری دارند و توصیه هر ساله ایشان برای حفظ جنگل‌ها و مراتع حجت را برای صیانت از منابع طبیعی بر همگان تمام کرده است.
بر اساس این گزارش روزشمار هفته منابع طبیعی و آبخیزداری از سوی سازمان جنگل‌ها بدین شرح اعلام می‌شود: جمعه (۱۵ اسفندماه) روز منابع طبیعی، درختکاری و توسعه پوشش گیاهی، شنبه (۱۶ اﺳﻔﻨﺪماه) روز منابع طبیعی، آبخیزداری و آبخوانداری، یکشنبه (۱۷ اسفندماه) روز ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی، فرهنگ و رسانه، دوشنبه (۱۸ اسفندماه) ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی،حفاظت و قانون، سه شنبه (۱۹ اسفندماه) روز منابع طبیعی و آموزه‌های دینی، چهارشنبه (۲۰ اسفندماه) روز منابع طبیعی، آموزش و پژوهش، پنج شنبه (۲۱ اسفندماه) روز ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی، خانواده و مسئولیت اجتماعی و جمعه (۲۲ اسفندماه) روز منابع طبیعی، ایثار و شهادت.

بخوانید  پیگیری تغییر وضعیت و افزایش حقوق جنگلبانان/ایجاد آتش‌بر از اقدامات مهم جلوگیری از انتشار حریق

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی این سازمان، دستورالعمل اجرایی برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با تعیین رویکردها و سیاست‌ها از سوی ستاد برگزاری هفته تعیین و به سازمان‌های جهاد کشاورزی و ادارات کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری سراسر کشور ابلاغ شده است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت