امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 06:11

هنوز ملخ های صحرایی به اصفهان حمله نکردند

هنوز ملخ های صحرایی به اصفهان حمله نکردند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هنوز از حمله ملخ های صحرایی به استان اصفهان گزارش نشده است.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در راستای مقابله با حمله ملخ های صحرایی به استان اصفهان اظهار داشت: هنوز گزارشی دال بر حمله ملخ های صحرایی به استان اصفهان مخابره نشده است.

وی افزود: در تابستان گذشته سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اقدامات مقابله ای در ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی برای جلوگیری از ورود ملخ های صحرایی انجام داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه گزارشی از حمله ملخ های صحرایی به استان اصفهان نداشتیم، گفت: ملخ های بومی و ایتالیایی اراضی طبیعی و کشاورزی شهرستان های تیران و کرون، سمیرم، مبارکه، آران و بیدگل را تهدید کرد و با کنترل و مهار این گونه ملخ ها اجازه طغیان داده نشد.

وی اضافه کرد: به فرمانداری ها ابلاغ شد در راستای کنترل ورود ملخ ها با مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی همکاری کنند.

شیشه فروش گریزی به پایش ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و طبیعی استان اصفهان نسبت به هجوم ملخ ها داشت و گفت: تمهیدات لازم با استانهای مجاور انجام شده است تا کنترلهای لازم جهت حمله ملخ های صحرایی انجام شود.

46

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت