امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 07:03

کاهش دمای هوا تا ۷ درجه در سواحل خزر/ ورود سامانه بارشی به کشور

کاهش دمای هوا تا ۷ درجه در سواحل خزر/ ورود سامانه بارشی به کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد طی فردا و پس فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن) در سواحل دریای خزر خبرداد و گفت: سامانه بارشی طی روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن) وارد کشور می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از بعد ازظهر امروز (۲۵ بهمن) و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ بهمن) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش پراکنده در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران و گلستان رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ بهمن ماه) جوی آرام و پایدار در کشور حاکم خواهد بود، گفت: طی این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب و دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) با تقویت و گسترش سامانه بارشی بر شدت بارش‌ها در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزوده می‌شود، گفت: طی روز پنجشنبه (۳۰ دی) این سامانه بارشی علاوه بر این مناطق در جنوب غرب، مناطق مرکزی، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد بود. طی روز جمعه (۱ اسفند) فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال‌ غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشورمی‌شود.

بخوانید  نجات توله‌خرسی که در خوردن عسل توهم‌زا زیاده‌روی کرده بود

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی فردا و پس فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن) در سواحل دریای خزر دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، اظهارکرد: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) نیز دمای هوا در این مناطق بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت البته با ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه (۳۰ دی) تا اوایل هفته آینده در بیشتر مناطق کشور دمای هوا بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد داشت.

به گفته ضیاییان با توجه به روند افزایش نسبی دما در کشور تا روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن) در ارتفاعات و دامنه‌های کوهستانی البرز، ذوب برف و وقوع بهمن دور از انتظار نیز همچنین از امروز تا فردا (۲۵ و ۲۶ بهمن) نواحی مرکزی خلیج فارس و از بعد ازظهر امروز بخش‌های غربی دریای خزر و به‌تدریج از روز یکشنبه (۲۶ بهمن ماه) دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۶ بهمن) صاف، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۲۷ بهمن) نیز صاف، همراه با غبار محلی و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت