امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 06:04

افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در شهرهای صنعتی/وزش باد شدید در غرب کشور

افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در شهرهای صنعتی/وزش باد شدید در غرب کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن) گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، اظهار کرد: از این رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: از اواخر وقت روز دوشنبه (۲۷ بهمن) سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و طی روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن) در برخی استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، به‌تدریج دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی فعال خواهد بود.

به گفته ضیاییان طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) این سامانه تقویت می‌شود و در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی سبب بارش باران و وقوع رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز پنجشنبه (۳۰ بهمن) علاوه بر این مناطق، شمال شرق کشور متاثر از این سامانه بارشی خواهد شد، اظهارکرد: شدت بارش طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) در استان‌های واقع در غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد، گفت: در برخی نقاط استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

بخوانید  بالا آمدن سطح آب و آب‌گرفتگی معابر در تهران/ کاهش نسبی دمای پایتخت؛ فردا

ضیاییان در ادامه با بیان اینکه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ می‌دهد، اظهار کرد: از این‌رو ذوب برف و احتمال وقوع بهمن در دامنه‌های البرز مرکزی دور از انتظار نیست همچنین طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید خواهیم داشت و در نواحی مرکزی و شرقی خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۰ بهمن و ۱ اسفند) نیز کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد. خلیج فارس نیز از روز سه شنبه تا پنجشنبه (۲۸بهمن تا ۳۰ بهمن) و دریای خزر طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۰ بهمن و ا اسفند) مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۷ بهمن) صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن) نیز کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت