امروز: 11 آذر 1401 ساعت: 05:57

مرگ ۲ توله ببر سفید بر اثر کرونا در باغ‌وحشی در پاکستان

مرگ ۲ توله ببر سفید بر اثر کرونا در باغ‌وحشی در پاکستان

دو توله ببر سفید ۱۱ هفته‌ای در باغ‌وحش لاهور، چهار روز پس از شروع درمان‌شان با فرض ابتلای آنان به ویروس پانلوکوپنیا که یک ویروس تنفسی شایع در سیستم تنفسی گربه‌سانان است، تلف شدند.

به گزارش ایسنا، مقامات محلی می گویند به نظر می‌رسد مرگ اخیر دو توله ببر در این باغ‌وحش بر اثر ابتلا به کرونا بوده است.

کالبدشکافی، آسیب شدید ریوی در آن‌ها را نشان داده و نتیجه کالبدشکافی حاکی از آن است که علت مرگ آن‌ها ابتلا به کرونا بوده است.

اگرچه هنوز هیچ آزمایشی برای یافتن رد ژنتیکی ویروس کرونا انجام نشده اما "کایران سلیم"، معاون این باغ‌وحش به رویترز گفت که آنان معتقدند این توله‌ببرها قربانی همه‌گیری کرونا شده‌اند که تاکنون جان بیش از ۱۲ هزار نفر را در پاکستان گرفته است.

سلیم گفت: پس از مرگ آن‌ها، باغ‌وحش آزمایش‌هایی را روی همه کارکنان باغ وحش انجام داد و نتیجه آزمایش کرونای شش تن از آنان مثبت شد، از جمله یک نفر که ​​مسئول نگهداری از این توله ببرها بود و این امر یافته‌های کالبد شکافی را تقویت می‌کند.

به گزارش ایندیپندنت، وی افزود: توله‌ها احتمالا ویروس را از شخصی که به آن‌ها غذا می‌داد، گرفته بودند.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت