امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:06

پلمب بیش از ۱۰ فروشگاه عرضه کودهای غیراستاندارد

پلمب بیش از ۱۰ فروشگاه عرضه کودهای غیراستاندارد پلمب بیش از ۱۰ فروشگاه عرضه کودهای غیراستاندارد

« حمید رسولی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این فروشگاه در استان های اصفهان، مازندران، مرکزی، کرمانشاه، یزد و آذربایجان شرقی مرتکب تخلف شدند.

وی تصریح کرد: برخی از این فروشگاه ها از برند شرکت خدمات حمایتی کشاورزی سوء استفاده کرده اند در استان کرمانشاه یک کارگاه تولیدی کوچک کودهای بی کیفیت و خاک گرانول را در کیسه هایی با عنوان شرکت خدمات حمایتی عرضه می کردند که در استان شناسایی و معرفی شدند که ضمن پلمب و دستگیر شدن افراد متخلف به دادگاه معرفی شدند.

به گفته رسولی، برخی از این مراکز اقدام به کم فروشی کودهای شیمیایی می کنند بطوری که عناصر مغذی کود طبق استاندارد به فروش نمی رسد.

وی تصریح کرد: چنانچه کارگزاری های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی هم مرتکب تخلف شوند، عاملیت قرارداد این مراکز لغو و به محاکم قضایی معرفی می شوند.

به گزارش ایرنا، اکنون سه هزارو ۵۰۰ کارگزاری مجاز تحت نظر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور فعالیت دارند.

طبق آمارها در ۱۰ ماهه امسال یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن کود اوره توسط وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰۰ هزار تن افزایش داشته است.

همچنین سالانه ۶۰۰ هزارتن انواع کودهای فسفاته و پتاسه نیز تامین می شود.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت