امروز: 6 آذر 1401 ساعت: 15:20

صدور اسناد تک برگ برای ۳۶۴ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

صدور اسناد تک برگ برای ۳۶۴ هزار هکتار اراضی ملی استان تهرانصدور اسناد تک برگ برای ۳۶۴ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

به گزارش ایرنا، علیرضا عندلیبی روز سه شنبه در حاشیه چهلمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران گفت: در این جلسه اسناد صادر شده بیش از ۳۹ هزار هکتار عرصه های ملی شهرستان های ورامین و دماوند به کارگروه تحویل داده شد.

وی ادامه داد: در این جلسه و با حضور مسئولان منابع طبیعی و واحدهای ثبتی شهرستان های ورامین، ری، دماوند و پاکدشت موانع پیش روی صدور اسناد تک برگ برای حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان ها رفع و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگ در دستور کار ادارات ثبت مربوطه قرار گرفت.

عندلیبی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تعامل و همکاری خوبی که فی مابین ادارات ثبت و منابع طبیعی وجود دارد، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کاداستری شدن عرصه های ملی و صدور اسناد تک برگ به ۵۰۰ هزار هکتار برسد.

وی طرح کاداستر را اقدامی قانونی و پیشگیرانه برای تعرض به عرصه های منابع طبیعی دانست و در این باره اظهار داشت: عرصه هایی که زیر پوشش طرح کاداستر قرار می گیرند در سامانه کاداستر ثبت اسناد بارگذاری و بدینوسیله علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، این اقدام گامی مهم برای پیش گیری از وقوع پدیده زمین خواری و هرگونه سوء استفاده احتمالی از عرصه های ملی به شمار می آید.

مساحت مراتع استان تهران بیش از ۹۱۹ هزار هکتار است که از این میزان حدود ۶۰ هزار هکتار آن مساحت جنگلی است.

بخوانید  کاهش بیش از 12000 واحدی شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات امروز

همچنین این استان دارای یک میلیون و ۷۸ هزار هکتار اراضی ملی است.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت