امروز: 5 آذر 1401 ساعت: 19:32

۱۵۰ میلیون آمریکایی تحت تاثیر طوفان زمستانی / تگزاس یخ زد

۱۵۰ میلیون آمریکایی تحت تاثیر طوفان زمستانی / تگزاس یخ زد

با ادامه بارش برف و سرمای کم سابقه در اکثر نقاط آمریکا، ایالت‌های جنوبی این کشور همچون تگزاس با وضعیت فوق‌العاده روبرو شده‌اند.

به گزارش ایسنا، سازمان ملی هواشناسی آمریکا با صدور هشدارهای مختلف به ۱۵۰ میلیون نفر از ساکنان توصیه کرده که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و آماده سپری کردن اوضاع در شرایط سخت زمستانی شوند و برای بی‌برقی احتمالی تدارک ببینند.

اگرچه برف و سرمای سخت زمستانی در ایالت‌های شمال‌مرکزی و شمال‌شرقی آمریکا امری معمول محسوب می‌شود اما این جبهه جدید سرما، ایالت‌های غربی چون واشنگتن و کالیفرنیا و در اتفاقی کم‌سابقه اکثر ایالت‌های جنوبی چون تگزاس، کنتاکی، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، اورگان و اوکلاهاما را سفیدپوش کرده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته (دوشنبه) با تایید اعلام وضعیت فوق‌العاده در تگزاس به دولت این ایالت اجازه داد برای مقابله با پیامدهای سرمای بی‌سابقه از جمله خاموشی و قطع برق در نقاط مختلف این ایالت بزرگ از بودجه و امکانات فدرال استفاده کند.

در شهر هیوستون ایالت تگزاس یخ‌زدگی سطح جاده ها تنها در روز یکشنبه علت روی دادن ۱۲۰ تصادف شد.

در اوکلاهاما نیز تصاویر چند خاور و کامیونتی که بعد از تصادف در آتش سوختند، بارها از شبکه‌های تلویزیونی پخش شد.

کارشناسان هواشناسی از جابجایی چند صد رکورد سرما در نقاط مختلف آمریکا خبر داده‌اند. روز شنبه کارشناس هواشناسی شبکه سی‌بی‌اس پیش‌بینی کرد حدود ۴۰۰ رکورد سرما و بارش برف در سراسر ایالات متحده جابجا شود.

به گزارش بی بی سی، به نظر می‌رسد ماه فوریه جاری هم به عنوان یکی از سردترین فوریه‌های چند دهه اخیر این کشور ثبت شود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت