تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آذر 1400 - 18:32
کد خبر : 135187

اراضی کشاورزی خوزستان تحت کشت آبیاری قطره‌ای قرار می‌گیرند

اراضی کشاورزی خوزستان تحت کشت آبیاری قطره‌ای قرار می‌گیرند

اهواز- استاندار خوزستان گفت: امسال برنامه ریزی شده تا بتوان سهم بیشتری از اراضی در سطح استان خوزستان تحت کشت آبیاری قطره‌ای قرار گیرند. به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان عصر امروز دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان خوزستان گفت: اقتصاد مقاومتی به معنی به کارگیری فناوری‌های جدید و ایده‌های نو در اقتصاد است

اهواز- استاندار خوزستان گفت: امسال برنامه ریزی شده تا بتوان سهم بیشتری از اراضی در سطح استان خوزستان تحت کشت آبیاری قطره‌ای قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان عصر امروز دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان خوزستان گفت: اقتصاد مقاومتی به معنی به کارگیری فناوری‌های جدید و ایده‌های نو در اقتصاد است و اینکه به چه شکل اقتصاد به دانش بنیان تبدیل شود و به چه شکل از ظرفیت‌های متنوع اقتصاد با تکیه بر توانایی‌های داخل استفاده کرد تا بتوان یک اقتصاد بدون وابستگی به خارج داشته باشیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه با تحقق اقتصاد مقاومتی به توسعه اقتصادی پایدار در استان دست پیدا می‌کنیم، افزود: در اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد نوین رو به جلو دیده می‌شود که از همه ظرفیت‌ها و فناوری‌ها استفاده می‌کند که همان دانش‌بنیان است.

وی بیان کرد: در چارچوب اقتصاد مقاومتی بناست که برنامه‌ای در قالب برنامه هفتم توسعه برای استان خوزستان تدوین شود چون در بخش کشاورزی و بحث آبیاری‌های نوین با توجه به شرایط خشکسالی امسال با مشکل مواجه شده‌ایم و شرایط اقتصاد کشاورزی خوزستان تحت تأثیر خشکسالی و کم‌آبی قرار گرفته است.

خلیلیان اضافه کرد: باید به بهترین شکل از آب موجود در سطح استان خوزستان بیشترین بهره برداری را در بخش کشاورزی داشته باشیم تا بتوان تولید بیشتری صورت گیرد؛ امسال برنامه ریزی شده تا بتوان سهم بیشتری از اراضی در سطح استان خوزستان تحت کشت آبیاری قطره‌ای قرار گیرند.

استاندار خوزستان گفت: با آبیاری قطره‌ها و روش‌های نوین آبیاری قادر خواهیم بود با مصرف آب کمتر تولید بیشتری را در بخش کشاورزی داشته باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.