امروز: 14 مهر 1401 ساعت: 18:08

تسهیلات پرورش ماهی برای متقاضیان افزایش یابد

تسهیلات پرورش ماهی برای متقاضیان افزایش یابد

حمیدیه- رئیس اداره شیلات شهرستان حمیدیه بر روند تسریع پرداخت تسهیلات به بهره‌برداران تاکید کرد و خواستار افزایش پرورش ماهی برای متقاضیان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدموسی فاضلی راد ظهر امروز پنجشنبه ضمن بازدید از ۴ طرح نیمه تمام آبزی پروری در شهرستان حمیدیه اظهار کرد: در راستای توسعه فعالیت‌های آبزی پروری در حوزه مشاغل خانگی و به منظور حمایت از طرح‌های نوین پرورش ماهی در این شهرستان جلسه‌ای با نماینده بنیاد برکت برگزار شد.

وی بر تسریع روند اعطای تسهیلات به بهره برداران تاکید کرد و افزود: تاکنون ۱۰ متقاضی تسهیلات بنیاد برکت به بانک معرفی شده است و تسهیلات ۴ نفر نیمه اول سال جاری و سایر متقاضیان تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره شیلات شهرستان حمیدیه با بیان اینکه اشتغال خرد و توسعه روستایی در مناطق مستعد آبزی پروری در گروی ارائه تسهیلات و مشوق‌های تولید است، خواستار افزایش تسهیلات کم بهره مکانیزاسیون به بهره برداران شد و گفت: این گونه مشوق‌ها در شرایطی که مشکل کم آبی حوزه آبزی پروری را تحت تأثیر قرار داده موجب استقبال بهره برداران از روش‌های جدید و سازگار با شرایط فعلی خواهد شد.

فاضلی راد عنوان کرد: در صورت بهره برداری از این طرح‌ها، علاوه بر مصرف بهینه آب، ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار حدود ۱۰۰ تن به میزان تولیدات شیلاتی شهرستان در سال جاری افزوده خواهد شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت