امروز: 14 مهر 1401 ساعت: 17:55

برند خاویار ایرانی احیا می شود

برند خاویار ایرانی احیا می شود

بابلسر- رئیس سازمان شیلات ایران بر لزوم احیای برند تولید خاویار ایرانی، بازیابی رتبه و اعتبار گذشته آن در جهان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین حسینی شامگاه چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل شیلات مازندران در بابلسر با اشاره به برنامه‌های شیلات ایران در دولت سیزدهم و تقویت و توسعه سرمایه گذاری‌های شیلاتی درکشور گفت: استان مازندران با توجه به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل شیلاتی ازجایگاه ممتازی در فعالیت‌های شیلاتی کشور برخوردار است که با برنامه ریزی و ایجاد بستر زیر ساختی و رفع موانع با هماهنگی و تعامل دستگاه‌های مرتبط، می‌توان ضمن ارائه خدمات مطلوب و باکیفیت، زمینه اشتغال و سرمایه گذاری‌ها را فراهم کرد و راندمان تولید را بالا برد.

حسینی وجود نیروی انسانی متخصص و ماهر، ارزشی و باروحیه جهادی را درکنار ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل شیلاتی شاخصه مهم استان اعلام کرد و افزود: همه باید با کارگروهی و سیستمی در تحقق اهداف و برنامه‌های نظام در تأمین امنیت غذایی تلاش کنیم.

رئیس سازمان شیلات ایران، شیلات استان مازندران را قطب شیلاتی کشور برشمرد و تصریح کرد: باید همچون گذشته شیلات با توسعه طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی و جایگاه‌های صید، برند تولید خاویار ایرانی رتبه و اعتبار گذشته را احیا کنیم و این یکی از مأموریت‌های شیلات است.

حسن عنایتی رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران هم با اشاره به ظرفیت‌های رفیع و مهم استان در بخش تولیدات کشاورزی بویژه شیلاتی، برتلاش مجموعه شیلات براساس برنامه محور گفت: همه باید تلاش کنیم به یک پایداری در بخش تولیدات شیلاتی دست یابیم.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران هم در این مراسم گفت: حفظ و حراست از منابع و ذخایر آبزیان دریایی برای نسل‌های آتی، بازسازی ذخایر آبزیان دریایی، توسعه طرح‌های مکانیزاسیون در فعالیت‌های شیلاتی، تقویت و تولید محصولات شیلاتی صادرات محور، حمایت جدی از طرح‌های سرمایه گذاری در زمینه‌های پرورش ماهی در قفس‌های دریایی از برنامه‌های آینده این اداره کل است.

قاسم کریم زاده توسعه و تجهیز بنادر صیادی و پیگیری و تحقق مطالبات بحق جامعه صیادی را به عنوان مهمترین برنامه‌های طرح ریزی شده شیلات استان برشمرد و افزود: باهمکاری و همدلی بدنه نیروی انسانی فعال و پرتلاش شیلات استان و سخت‌کوشی و تلاش بهره برداران و همکاری و تعامل واحدهای مختلف استانی و شهرستانی مرتبط برنامه‌ها و پروژه‌های مهم سازمان شیلات ایران در استان به نحو احسن اجرایی و صورت پذیرد.

در پایان این مراسم قاسم کریم زاده به عنوان سرپرست اداره کل شیلات مازندران معرفی و از زحمات دو ساله اسحاقی در این سمت تقدیر شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت