عصرکشاورزی

1401-05-28 7:47 ب.ظ

آمادگی عمان برای انتقال ۳۰ درصد تولید ایران به‌منظور توسعه صادرات مجدد

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت: برای توسعه صادرات مجدد از عمان، نیاز به انتقال ۳۰ درصد تولید ایران داریم که امکان آن نیز فراهم است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  «محسن ضرابی» در همایش فرصت‌ها و روش‌های صادرات به عمان با بیان اینکه رشد آمار تجاری بدون تلاش فعالان اقتصادی و حمایت دولت امکان‌پذیر نبود، تصریح‌کرد: دولت سیزدهم در زمینه تجارت رویکرد متفاوتی را پیش گرفت و شرایط افزایش تجارت را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه تمرکز بر صادرات مجدد می‌تواند مسیر توسعه تجاری را تسهیل کند، خاطرنشان‌کرد: ارائه محصولات دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی موجب رشد صادرات به عمان خواهد شد.
ضرابی با اشاره به حضور فعال در نمایشگاه ها، بیان‌داشت: امکانات مالی، ایجاد سیستم تهاتری و مرکز مشاوره‌ای می‌تواند در این توسعه موثر باشد.
همچنین در این نشست «رضا صالح جمعه» رییس اتاق بازرگانی عمان با اشاره به روابط ریشه دار و کهن بین دو کشور، اظهار داشت: در حال حاضر نیز روابط تجاری دو کشور رو به رشد است و می‌تواند ظرفیت تجاری را افزایش دهد.
وی افزود: آمار تجارت دو کشور نشان می‌دهد امکان فعالیت گسترده‌تر برای رشد تجاری ایران و عمان وجود دارد و پادشاهی عمان زمینه‌های بسیاری برای توسعه مبادلات و آمادگی کامل در این زمینه دارد.
صالح جمعه تاکید کرد: روابط گسترده دو کشور شروع شده،  اما امیدواریم این روابط توسعه بیشتری نیز داشته باشد و همین مساله ما را تشویق به افزایش، توسعه و گسترده کردن حجم مبادلات دو کشور می‌کند.
وی تصریح کرد: توافقاتی در زمینه سرمایه گذاری شرکت‌های ایرانی در عمان، گردشگری، معافیت مالیاتی و تسهیل گمرکی در سال‌های مختلف به امضا رسیده است که اجرایی شدن آن می‌تواند تجارت را توسعه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت