عصرکشاورزی

1401-05-28 6:37 ب.ظ

اخبار غیر دقیق، اعتماد مسافران هوایی را سلب می‌کند

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در سفر هستیم اما متاسفانه اخبار غیر دقیق، باعث سلب اطمینان از مسافران هوایی می شود.

اخبار غیر دقیق، اعتماد مسافران هوایی را سلب می‌کندبه گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سیدی با بیان اینکه ارکان صنعت هوانوردی، یک مثلث را تشکیل می دهند که وجود همه آنها ضروری است گفت: مثلث شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است که نگهداری، توسعه و مدیریت فرودگاه‌ها و همچنین مدیریت ناوبری هوایی را برعهده دارد. ضلع دیگر آن را شرکت‌های هواپیمایی تشکیل می دهند و ضلع سوم سازمان هواپیمایی کشوری است که به عنوان نماینده حاکمیت و سیاستگذار صنعت هوایی است که هر کدام از این اضلاع نباشند، اضلاع دیگر هم مفهومی ندارند.
سیدی با اشاره به مسئولیت دستگاه قضایی به عنوان ناظر بر اجرای قوانین ورای ضلع سوم صنعت هوانوردی گفت: قوانین و مقررات در حوزه تخصصی هوانوردی بسیار دقیق و جدی و در قالب یک کتاب است که همه اضلاع صنعت باید به آن متعهد باشند اما در بخش حقوق عامه متاسفانه نظم و انضباط لازم وجود ندارد و همین مسئله باعث ایجاد التهاب می شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها از انتشار اخبار در فضای مجازی بدون رعایت مصالح و توجه به واقعیت ، انتقاد کرد و با اشاره به انتشار اخبار کذب در هفته اخیر علیه صنعت هوانوردی به ویژه شرکت فرودگاه‌ها، از دستگاه قضایی خواست در این زمینه ورود کند.
معاون وزیر با اشاره به رویداد هواپیمایی پاکستان که سازمان هواپیمایی این کشور، کنترلرهای مرکز کنترل فضای کشور را مورد هجمه قرار داده بودند، گفت: متاسفانه این خبر در فضای مجازی به شدت نشر پیدا کرد و در پایان با بررسی مکالمات مشخص شد که خلبان هواپیمایی پاکستان به اشتباه تغییر ارتفاع داده بود.
سيدي با اشاره به تکرار ترکیدگی لاستیک هواپیما در فرودگاه مشهد و ارتباط غیرکارشناسی آن با باند فرودگاه و انتشار خبر آن گفت: ما در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در سفر هستیم اما متاسفانه اخبار غیردقیق، باعث سلب اطمینان از مسافران هوایی می شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: هنگام بروز سوانح، دفتر بررسی های سوانح هواپیمایی بايد، آن را واکاوی کند و اظهار نظرهای دیگر، فقط فضای کشور را ملتهب میکند و البته حضور دستگاه قضایی پیش از ارائه نتیجه از دفتر بررسی های سوانح و تشکیل پرونده، فقط موضوعات را پیچیده تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت